ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני מספר בריאיון לערוץ 7 על חגיגות הפורים בעירו ברקע המלחמה ועל המפגש המרגש עם אביו של חטוף.

ברודני מתייחס לחגיגות בעיר ברקע המלחמה ואומר כי "הנושא הוא בטח לא פשוט, אני חושב שגם הנופלים היו רוצים שאנחנו נמשיך את החיים שלנו ובהחלט חוגגים את הפורים במיוחד עם הילדים והתחפושות".

"היינו אתמול בריקודים בבית מדרש הקהילתי, יש שמחה מהולה בעצב. נזכרנו גם ושרנו 'אחינו כל בית ישראל הנותנים בצרה ובשביה', מזכירים את החטופים חושבים על החיילים ועדיין ממשיכים וגם שמחים".

כשנשאל אם התלבט לצמצם את אירועי הפורים ברקע המלחמה משיב ברדוני כי הוחלט שלא לצמצם את החגיגות ומוסיף כי יש מודעות למצב. "זה נמצא בכל מקום", אומר. "הייתי בקריאת מגילה הבוקר, אומרים פרקי תהילים, אומרים תפילה לשלום החיילים והפצועים".

חגיגות הפורים בגבעת שמואלללא קרדיט
צילום: טנא תקשורת

"אני חושב שמרגישים את זה בכל מסיבה, בכל אירוע, בכל חברה. עדיין אנחנו מרגישים לא שלמים. אנחנו מאוד רוצים שהחטופים יחזרו הביתה, אנחנו מאוד רוצים שהחיילים יחזרו בשלום הביתה ועדיין אני חושב שחשוב מאוד לשמוח. אני חושב שאין מה לעשות, זה חלק מההיסטוריה שלנו, חלק ממי שאנחנו. אני אומר עוד פעם - זו שמחה ועדיין, עם הרבה מאוד מחשבה ועוצמה כלפי אחינו".

ברודני מספר על האווירה השונה בחגיגות ועל מפגש מרגש עם אביו של אחד החטופים: "בלי שמות, אחד האבות של החטופים היה אתמול באירוע בבית המדרש הקהילתי, כשראיתי אותו התרגשתי מאוד, חיבקתי אותו, אני מתרגש אפילו עכשיו".

"זה המצב שאנחנו נמצאים בו היום, רוצים לחגוג ולהזכיר את פורים, מה היה בימים הם ובזמן הזה, אנחנו מחכים להבנה פה, של הנהפוך הוא המלא, שבאמת עם ישראל ירגיש את העוצמה שלו. עדיין אני אומר, גם עבור הילדים, הדורות הבאים, עבור הנופלים, אנחנו ממשיכים".

בנוגע לתכניות להמשך היום בעיר אומר כי "תנועות הנוער עושות אירועים לילדים, אני חושב שכל העיר ילדים בתחפושות ומחלקים משלוחי מנות. יש אווירה מאוד פורימית ואחרי זה המשפחות מתכנות לסעודת פורים. אנחנו לא עשינו פה משהו עירוני אבל אנשים התארגנו בקהילות".

"צריך לזכור שיש לנו לא מעט לוחמים שנמצאים בחזית, אם בצפון ואם בדרום ועדיין סביב כל האירוע הזה אנחנו חוגגים את פורים".

לסיום אומר ברדוני, "נאחל לכולם בשורות טובות ושלעם ישראל יהיה את הנהפוך הוא המלא ושנמחה את זכר עמלק".