ח"כ אריאל קלנר מהליכוד יזם כנס בכנסת שמטרתו לקדם את ענף הבנייה באופן שייתר את הצורך בשימוש בפועלים פלסטינים העתיד.

"יזמתי כנס של חדשנות בעולם הבנייה. אנחנו בעולמות של בינה מלאכותית וטכנולוגיה מתקדמת בכל כך הרבה בתחומים - ובבנייה אנחנו מאחור - מרצפים ומטייחים כמו במצרים העתיקה. אנחנו באזור הנוחות הזה, הרבה בגלל הפועלים מהרשות הפלסטינית, וזה העולם של אתמול", מסביר קלנר בראיון לערוץ 7.

לדעתו, פועלים פלסטינים לא צריכים להיות בשום מצב, חלק מהמשוואה. "אנחנו לא צריכים להכניס לישראל אנשים שעוינים אותנו ו-85 אחוזים מהם תומכים בטבח המזוויע. אנחנו יכולים להפוך את מדינת ישראל ולהוביל את העולם לבנייה חדשנית יותר, יעילה יותר ומזהמת פחות. אין סיבה שההון האנושי שלנו לא יזניק אותנו למקום הזה".

מבחינתו, האיומים לפיהם אי העסקת פלסטינים תגביר את הטרור, אינם עולים בקנה אחד עם המציאות. "זו בדיוק החשיבה של ה-6 באוקטובר. אין שום קשר בין מצוקה כלכלית לטרור. זה לא קיים בשום מקום בעולם. זה לא הוכיח את עצמו ברצועת עזה. לא רק שחמאס תקף אלא הוא ניצל את הפועלים שעבדו בישראל כדי להשיג מידע ולייעל את התקיפה נגדנו. אנחנו צריכים להפסיק את התלות שלנו בגורמים עוינים".

קלנר מתייחס גם לפרישתו של גדעון סער ומפלגת תקווה חדשה-הימין הממלכתי מהממשלה. "גדעון סער עשה טעות ביציאה שלו מהממשלה כי היתה לו תרומה. הייתי שמח לראות אותו בקבינט הרבה יותר מאנשים כמו גנץ - שמייצגים את התפיסות הישנות. הוא עשה את ההחלטה שלו ואנחנו צריכים לבוא ולראות כיצד אנחנו ממשיכים".

"הייתי רוצה לראות את גדעון סער בממשלה וגם אחרים. אנחנו צריכים להיות מאוחדים. המציאות עדיין לא השתנתה. יש מולנו אויב נאצי שעדיין לא הוכרע ויש חשיבות גדולה לאחדות של עם ישראל ושהאויבים שלנו יראו שאנחנו עם אחד מאוחד", מסכם קלנר.