איימן עודה
איימן עודהצילום: Yonatan Sindel/Flash90

אביו של עמית בונצל ז"ל, לוחם ומפקד בסיירת צנחנים, הגיש היום (רביעי) ליו"ר ועדת האתיקה ינון אזולאי בשם 50 הורים שכולים תלונה ודרישה להופיע בפני הוועדה ולהרחיק את איימן עודה מהכנסת.

התלונה מגיעה לאחר דבריו הקשים של עודה השבוע במליאת הכנסת כשאמר שחיילי צה"ל מבצעים רצח וטבח בעזה ומרעיבים את תושבי עזה.

במכתב התלונה שנחתם על ידי עשרות הורים נכתב בין היתר: "אנחנו פונים אליך בבקשה שתעשה כל שביכולתך להגן על שמו הטוב של בני וחבריו שנפלו במלחמת חרבות ברזל. במדינת ישראל בשבעה באוקטובר חג שמחת תורה נהפך לאבל מחולינו".

"אלפי מחבלים חיות אדם צמאי דם נכנסו לישראל במטרה אחת לרצוח לשרוף לבזוז להרוס לפגוע לאנוס ולכבוש לנו את המולדת והבית. ילדינו כולם נפלו על הגנת המולדת בקרבות הקשים חלקם באותו יום וחלקם במלחמת המצווה שאנחנו נמצאים בה יום יום שעה שעה".

"דווקא בשעה הכי קשה שעל כולנו להיות מאוחדים לניצחון , בשעה שחיילי צה"ל עושים הכול ויותר מדי בשביל לא לפגוע באוכלוסיית האויב ומשלמים על זה מחיר, מעל בימת הכנסת המקום שמסמל את ריבונות מדינת ישראל, עומד איש חצוף חבר הכנסת איימן עודה ופוער את פיו נגד ילדינו ונגד חיילי צה"ל".

עוד נכתב: "לא נחזור על דבריו כדי לא לטמא את הנייר ולא לפגוע בזכר הקדושים. לא ייתכן שבזמן מלחמה מעל בימת הכנסת יעמוד אדם שלמרבה הבושה כספי המיסים שלנו מממנים אותו ויגיד שילדינו הינם פושעי מלחמה שמבצעים רצח טבח והרעבה".

"אני דורש ממך באופן מידי להיפגש איתי ועם המשפחות השכולות ביחד עם שאר חברי הוועדה לשמוע את אשר על ליבי ואת הכאב שעברנו ולהרחיק את מר עודה מהכנסת למשך הזמן המקסימלי שביכולתך".

"אני יודע שאמנם אזרחים באופן רגיל לא מופיעים בפני חברי הוועדה אולם זה לא זמן רגיל. כלל הוועדות כולל כולם נותנים לנו המשפחות השכולות במה להשמיע את כאבנו ואת הדרישה שלנו לניצחון, ואנחנו דורשים שגם וועדת האתיקה תהיה חלק מזה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "מדינת ישראל חבה חוב קדוש להורים השכולים. אין כל היגיון שהורים שכולים יוכלו להופיע בכל וועדות הכנסת ורק וועדה חשובה זו תישאר סגורה בפניהם. בטוחני שיו"ר הוועדה יקבל את בקשתם ויכנס מידית את הוועדה ישמע את כאבם ויגרש את עודה מהכנסת למשך הזמן המקסימלי. מי שקורא לחיילי צהל רוצחים מקומו בכלא לא בכנסת".