בנק Sparkasse
בנק Sparkasseצילום: איסטוק

בהודעה שמסרו ראשי הבנק הגרמני Berliner Sparkasse נמסר כי הוחלט להקפיא את החשבונות של הארגון האנטי ציוני "קול יהודי מען שלום צודק במזרח התיכון" הפועל למען זכויות לפלסטינים והקמת מדינה פלסטינית, ובשבועות האחרונים היה מעורב בהפגנות בברלין נגד המלחמה בעזה תוך שהוא טוען כי "ישראל מבצעת רצח עם".

מהבנק הגרמני נמסר כי "מדובר באמצעי זהירות" ללא הסבר נוסף, וכן כי ראשי הבנק דרשו מהארגון האנטי ציוני להגיש עד לתאריך 5 באפריל רשימה של כל החברים בארגון, כתובותיהם וכן מסמכים פנימיים נוספים.

סגירת החשבונות של הארגון האנטי ציוני מגיעה ימים ספורים לפני שבברלין יתקיים אירוע בשם "הקונגרס הפלסטיני" לתמיכה בפלסטינים.

האירוע זכה לביקורת חריפה מצד פוליטיקאים גרמניים והתקשורת במדינה, שחלקם כינו אותו "אירוע לשנאת יהודים". ארגון "קול יהודי מען שלום צודק במזרח התיכון" נידב את חשבונות הבנק שלו לטובת רכישת כרטיסים לאירוע ואיסוף תרומות למען הפלסטינים.

בתגובה לסגירת החשבונות אמרו ראשי הארגון האנטי ציוני כי הם "לא מורתעים. עמדתנו נגד רצח עם נובעת מתוך ערכים יהודיים ואינה תלויה במשאבים כספיים. מספר החברים בארגון ממשיך לגדול למרות הלחץ מצד הרשויות".