הרכב שנפגע בפיגוע
הרכב שנפגע בפיגועצילום: דוברות מד"א

ארגון 'מסתכלים לכיבוש בעיניים' הודיע הבוקר (חמישי) כי שניים מהפצועים בפיגוע הירי בבקעת הירדן היום הם פעילים שלו שהיו בדרכם ללוות רועים פלסטינים באזור.

השניים נפצעו באורח קל עד בינוני בפיגוע שהתרחש בכביש 90 בזמן שנסעו ברכבם. פצוע נוסף בפיגוע הוא נער כבן 13 שנפצע באורח קל.

ב'מסתכלים לכיבוש בעיניים' הבהירו כי הפיגוע לא ימנע מהם להמשיך "לפעול להגנה על הפלסטינים".

מהארגון נמסר: "בימים אלו, בחסות המלחמה בעזה, אנו עדים לעלייה בעוצמת והיקף דיכוי הפלסטינים בכל רחבי השטחים הכבושים. פעילי זכויות האדם הפועלים במציאות אלימה זו עלולים גם להיפגע כפי שנוכחנו הבוקר".

עם זאת הדגישו כי "אירוע זה לא ימנע מאתנו להמשיך לפעול להגנה על הפלסטינים ולדרוש חופש ושוויון לכל יושבי הארץ. רק פיתרון הסיכסוך יביא שלום וביטחון לכל יושבי הארץ הזו".

המחבל פתח באש לעבר אוטובוס ממוגן שהסיע תלמידים ושתי מכוניות באזור הכפר עוג'ה. במד"א דיווחו כי אדם אחד כבן 30 נפצע באורח בינוני-קשה ושניים נוספים, צעיר כבן 21 ונער כבן 13, נפגעו באורח קל. הפצועים פונו לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

על פי החשד, המחבל ארב לכלי הרכב, פתח בירי ומיד נמלט מהמקום. כוחות הביטחון פתחו בסריקות בניסיון לאתרו. הפצועים סיפרו כי הוא עמד רעול פנים בצד הדרך כשהוא לבוש בבגדים הדומים למדי צה"ל וירה מנשק ארוך.

כוחות הביטחון חושדים כי המחבל נמלט מהזירה ללא כלי רכב וסורקים בעוג'ה ובכפרים הסמוכים בסיוע כלי טיס. בשל הפיגוע והמרדף אחרי המחבל - כביש 90 נחסם לתנועה מנערן לכיוון דרום.

‏תיעוד רגע פגיעות ירי המחבל באוטובוסמצלמת הרכב