הרצוג בפגישה עם משלחת חברי וחברות קונגרס
הרצוג בפגישה עם משלחת חברי וחברות קונגרסצילום: מעיין טואף/ לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום (חמישי) עם משלחת של חברי וחברות קונגרס אמריקניים מהמפלגה הדמוקרטית.

"אני רוצה להביע את תודתי על שהגעתם לישראל בעת הזו וברגעים קשים אלו. זה משמעותי עבור העם הישראלי ואני אסיר תודה על כך", פתח הרצוג את דבריו.

הוא הוסיף כי "לארצות הברית אין ידידה גדולה יותר מישראל, ולישראל אין ידידה גדולה יותר מאשר ארצות הברית. הקשר הבלתי שביר הזה, הברית הזו חזקה כתמיד ואין לה תחליף".

"כולנו צריכים להבין שאנו חולקים את אותן מטרות, המטרה למיגור הטרור, המטרה בלחימה באימפריית הרשע המובלת מטהרן, השואפת לערער את החוק והסדר העולמי, ולהוביל לפגיעה ישירה באינטרס הלאומי של ארצות הברית. כמובן, גם כאויבת מובהקת שלנו", אמר.

ברקע הביקורת בעולם על הלחימה בעזה הדגיש הרצוג כי "אנחנו כאן נלחמים בשם האנושות והעולם חופשי, נלחמים בארגון טרור אלים, תוקפני ואכזרי, המחזיק ב-134 חטופים ישראלים, להם אנו מתפללים, פועלים וקוראים לשחררם מדי יום".

הוא הוסיף, "אנחנו חולקים, עם ארצות הברית, ועם נשיא ארצות הברית, ידידנו היקר הנשיא ג'ו ביידן - את אותו חזון של מיגור הטרור, והשבת החטופים לבתיהם, חזון שמקדם אותנו לעבר שלום אפשרי עם שכנינו, לא לאחר שנמגר את יכולות הטרור של אובינו בעזה. לבסוף, והחשוב מכל - אנחנו חולקים את החזון של השתלבות ישראל באזור. חזון שאני מאמין בו מאוד, וכולל בתוכו גם את הנורמליזציה עם סעודיה".

הרצוג המשיך ואמר כי "הנשיא ביידן הוא ידיד גדול של ישראל. כשאירחנו אותו יכולתי לראות את האהבה שלו לעם ישראל ולמדינת ישראל. הדמעות ירדו מעיניו כשהוא חווה רגעים גדולים כאן. הוא חבר אמיתי של ישראל ואני מכבד אותו מאוד על כך".

את דבריו חתם הרצוג ואמר: "אני אומר לחברים שלנו באמריקה, ואני אומר לעם הישראלי - הקשר שלנו עם ארצות הברית הוא חיוני, חיוני לרווחת האומות שלנו, ועלינו להתמקד בשדרוג וחיזוק הקשר הזה. כי הקשר הזה, הוא קשר ייחודי הנמשך לאורך ההיסטוריה של שתי האומות המאמינות בערכים אנושיים אמיתיים. נפעל יחד לקידום הסיוע ההומניטרי בעזה ונפעל יחד ללא לאות, להחזרת החטופים לבתיהם. ונפעל גם בעוצמה, כנגד הטרור, ונעמוד מול אימפריית הרשע, ויחד נוביל את העולם והאזור לעתיד טוב יותר. תודה רבה".