אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

ראש ממשלת צרפת, גבריאל אטל, הודיע כי הממשלה הצרפתית תתבע תלמידה מוסלמית ששיקרה כאשר טענה כי מנהל בית הספר בו למדה היכה אותה עקב כיסוי הראש המוסלמי שחבשה.

בראיון לרשת השידור הצרפתית TF1 סיפר אטל על התקרית שהתרחשה בתאריך 28 בפברואר בבית הספר מוריס רוול ליסי בפריז. על פי ראש ממשלת צרפת, דרש מנהל בית הספר מהתלמידה המוסלמית בת ה-18 להסיר את כיסוי הפנים המוסלמי שחבשה, בהתאם לחוק האוסר על לבישת כיסוי פנים במוסדות ציבוריים.

לאחר שהתלמידה סירבה לעשות זאת, התפתח ויכוח בין מנהל בית הספר לתלמידה המוסלמית, שניסתה להפחיד את המנהל בכך שהאשימה אותו כי "תקף אותה פיזית והיכה אותה, תוך שהוא מנסה להסיר את כיסוי הפנים שלה".

בעקבות ההאשמות של התלמידה, ספג מנהל בית הספר איומים קשים על חייו עד שהחליט להתפטר מתפקידו. "בסופו של דבר קיבלתי את ההחלטה לעזוב את תפקידי, מתוך דאגה לביטחון שלי ושל המוסד החינוכי. אני עוזב אחרי שבע שנים עשירות ואינטנסיביות בהן ביליתי לצדכם ואחרי 45 שנים במערכת החינוך הציבורי", כתב המנהל לצוות בית הספר, תוך שהוא מודה להם על התמיכה שהעניקו לו בשלושת השבועות האחרונים.

התביעה בצרפת פתחה בחקירה בעקבות איומי הרצח של מנהל בית הספר ושני חשודים אף נעצרו. השוטרים לא מצאו הוכחות לטענות של התלמידה, והתביעה החליטה להגיש כתב אישום נגד התלמידה בטענה כי שיקרה והעמידה את חיי מנהל בית הספר בסכנה.