משטרה בפריז
משטרה בפריזצילום: איסטוק

ימים ספורים לאחר שמנהל בית ספר נאלץ לפרוש מתפקידו לאחר שספג איומים על חייו מצד מוסלמים, לאחר שתלמידה מוסלמית שיקרה כי תקף אותה, משרד החינוך בצרפת הודיע על השקת "כוח אבטחה נייד לבתי ספר" שיסייע למורים ומנהלים במצוקה.

שרת החינוך הצרפתית, ניקול בלוב, הודיעה ביום שישי על הקמת "כוח אבטחה נייד" לאומי שיישלח לבתי ספר המתמודדים עם בעיות ביטחוניות. הצעד של משרד החינוך הצרפתי מגיע על רקע התגברות של איומי מוות שהופנו כלפי עובדי ההוראה בצרפת בחודשים האחרונים, בעיקר מצד מהגרים מוסלמים.

במהלך ביקור בבית ספר בעיר בורדו, בו ספג צוות החינוך איומים על חייו בשבועות האחרונים, אמרה שרת החינוך כי "כוח אבטחת בתי הספר הנייד הזה יאפשר למוסדות הנאבקים עם איומים להתמודד עם הקשיים לאורך תקופה ארוכה, ונועד להרגיע את המורים ולהגביר את האבטחה.

המורים אינם לבד, וכולנו יוצרים חומת מגן סביבם וסביב בתי הספר שלנו. הצוות יורכב מ-20 סוכנים ממערכת החינוך הלאומית". הצוות ייפרס בבתי ספר שיהיו תחת איום החל מחודש ספטמבר הקרוב, כאשר הסוכנים יוכלו להגיע בתוך 48 שעות לכל בית ספר ברחבי צרפת בו צוות ההוראה יסבול מאיומים על חייו.

המתיחות בבתי הספר בצרפת גבוהה במיוחד מאז מספר תקריות בהן נרצחו מורים על ידי מוסלמים קיצוניים. ראשו של סמואל פאטי, מורה בבית ספר בפריז, נערף ברחוב בשנת 2020 לאחר שתלמידים מוסלמים שיקרו כי הציג קריקטורות של הנביא מוחמד.

מורה נוסף בשם דומיניק ברנרד נרצח בבית הספר בעיר באראס בחודש אוקטובר האחרון, והנשיא עמנואל מקרון תיאר אותו כ"טרור אסלאמי ברברי".