אחים לנשק במאה שערים
אחים לנשק במאה שעריםדוברות

עימותים הערב (ראשון) בין המשטרה ופעילי "אחים לנשק" לחרדים במהלך הפגנת הארגון בשכונת מאה שערים.

במשטרה ציינו כי "השוטרים הדפו בכוח ופיזרו את קבוצת המפגינים שהגיעו למקום, חסמו ציר בניגוד לחוק, הפרו את הסדר ויצרו פרובוקציה וחיכוך עם התושבים וכן את אלו שהתעמתו איתם ושהשליכו לעברם חפצים מנגד".

המשטרה גם עצרה שניים מתושבי השכונה במהלך העימותים.

"חשוד אחד בגין גרימת נזק במזיד לאופנוע משטרתי, בכך שהפיל אותו ארצה. חשוד שני בגין הצתה במזיד של דגל מדינת ישראל", נמסר מטעם המשטרה.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ אמר הערב (ראשון) בתגובה לצעדה של אחים לנשק במאה שערים: "הפרובוקציה של אחים לנשק שצועדים למאה שערים כדי לייצר עימות ואלימות זורקת אותנו ישר ל6.10 כאילו לא למדנו כלום ולא עברנו את הטבח הנורא. כך גם חוסר האחריות של היועצת המשפטית לממשלה".

"שנאה ומלחמת אחים לא יביאו לגיוס של חייל אחד נוסף אלא לקרע וחורבן. הדרך לשילוב הציבור החרדי בהגנה על ביטחון המדינה הוא בשיח והידברות כך נעשה ובעז"ה כך נצליח", דברי סמוטריץ'.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב: "מגנה בחריפות את ארגון הפרובוקציה "אחים לנשק" שעסוקים פעם אחר פעם בשלהוב מלחמת אחים ופילוג החברה הישראלית. אותם אלו שהובילו קמפיין סרבנות לפני ה-7.10, וכעת ממשיכים במסורת ההתגרות והשנאה, הם האחרונים שיתיימרו לדאוג לביטחון ישראל".