שר העלייה והקליטה אופיר סופר מתייחס בריאיון לערוץ 7 מכנס ה-MedEx לעידוד עליית רופאים הנערך בצרפת לרצון של יהודים בתפוצות לעלות ארצה וכן לסוגיית גיוס החרדים.

במסגרת הכנס, המשתתפים נפגשו עם נציגים ממוסדות הבריאות הישראליים, במטרה להסדיר את רישיון התעסוקה ואת מקום העבודה במערכת הבריאות עוד טרם עלייתם, על מנת לענות על מצוקת כוח האדם במערכת הבריאות בישראל, שהולך ומחריף מדי שנה, כפי שמשתקף בדוחות של ארגון הבריאות וה-OECD.

השר סופר אומר בפתח הריאיון כי מדובר ביריד מוצלח מאוד. "הוא תוצר של עבודה קצרה אבל של מציאות", אומר השר. "המציאות שליהדות העולם, בעיקר במערב, יש רצון לעלות ארצה דווקא בתקופה הזו. אנחנו רואים היענות גדולה".

"רואים אנשים, שחלקם בחודש מאי מתכוונים לקחת את הרגליים ולעלות לארץ וחלקם בהליך מעט יותר ארוך, אבל הם מראים הרבה מאוד מוטיבציה ונכונות להיות חלק ממה שמתרחש כרגע במדינת ישראל. אנחנו רואים סולידריות, נחישות, וזה מה שאנחנו צריכים", מוסיף השר סופר.

לדבריו, הטבח בעוטף עזה וגל האנטישמיות שבא בעקבותיו, מהווים זרז לעלייה. "כשהייתי כאן לפני כחודש וחצי, אמרה לי מישהי 'תשמע, לא התחנכתי בתנועת נוער ציונית, אני לא באה ממשפחה מסורתית, ראיתי את התמונות של ה-7 באוקטובר והחלטתי לעלות'. אני חושב שהקול הזה של הסולידריות שאנחנו שומעים, הוא קול מאוד חזק. נכון שהוא מלווה באנטישמיות הגואה, בבריטניה, גם פה בצרפת, ולצערנו גם בארה"ב. אבל המנגינה, היא מנגינה של סולידריות, שותפות ונחישות".

כשנשאל לגבי חזרתה של המחאה נגד הממשלה ענה השר כי ישראל זקוקה כעת לאחדות מלאה. "מה שאנחנו צריכים זה המון אחדות והמון נחישות, רק זה מה שיכריע את האויב. אנחנו צריכים ללכת לכיוון הזה, להגביר את הטוב, האחדות, הנחישות. מה שקורה בשדה הקרב אצל המילואימניקים ואצל הלוחמים הסדירים - זה מה שהחברה הישראלית זקוקה לו".

סופר מתייחס גם להחלטת בג"ץ בנושא גיוס חרדים. "הסיפור של גיוס חרדים הוא נושא שבהחלט צריך לקדם אותו, זה חשוב, אתה שומע את זה מהציבוריות הישראלית, מהלוחמים, אתה שומע את זה מעוד אנשים, אבל צריך לדעת איך להוביל את זה בשותפות עם החברה החרדית".

"יש לי ציפייה מהחברה החרדית להיות פתוחה לעניין. לנו כממשלה, כצבא, יש את הצורך להיות פתוחים, להקשיב להם ולהבין שזה תהליך", הוא מסכם.