הקונגרס בארה"ב
הקונגרס בארה"בiStock

טים וולברג, חבר בית הנבחרים מטעם המפלגה הרפובליקנית, עורר סערה לאחר שסרטון שהופץ לאחרונה מציג אותו במפגש עם תומכיו כאשר הוא מציע להטיל פצצת אטום על עזה.

בסרטון נראה וולברג אומר לתומכיו כי "במקום לספק סיוע הומניטרי לעזה, על ארה"ב להבטיח שהיא תהיה נתונה להפצצות גרעיניות כפי שנגסאקי והירושימה היו. צריך לגמור את זה מהר".

בסרטון גם נראה וולברג מציע כי הכספים מהסיוע ההומניטרי שנועד לעזה יועברו לישראל, אותה תיאר וולברג במילים "בת בריתה הגדולה ביותר של ארה"ב בכל מקום בעולם".

הסרטון הפך בתוך זמן קצר לויראלי וזכה לצפיות רבות, כאשר גורמים פוליטיים וגם גולשים ברשתות החברתיות העבירו ביקורת חריפה על דבריו של וולברג. "נציג אמריקאי יושב בבית עירייה ומרגיש בנוח להרהר בפרטיות על רצח עם. בדיוק מה שישו היה עושה, נכון?", כתב אחד הגולשים ברשת X.

גם המועצה המוסלמית ליחסים בין ארה"ב לאסלאם פרסמה הודעת גינוי לדבריו של חבר בית הנבחרים הרפובליקני, המייצג את מדינת מישיגן בעלת מצביעים מוסלמים רבים.

"זו קריאה ברורה לרצח עם. כל האמריקאים המעריכים חיי אדם וחוק בינלאומי צריכים לגנות זאת", נמסר בהודעת המועצה המוסלמית.

וולברג עצמו טען כי דבריו הוצאו מהקשרם, ואמר כי אינו תומך בשימוש בנשק אטומי במהלך המלחמה בעזה. "ככל שישראל ואוקראינה ינצחו מהר יותר את חמאס ורוסיה, בהתאמה, פחות חיי חפים מפשע ייתפסו באש הצולבת. בקליפ המקוצר השתמשתי במטאפורה כדי להעביר את הצורך של ישראל ואוקראינה לנצח כמה שיותר מהר במלחמותיהן. השימוש במטאפורה הזו, יחד עם הסרת ההקשר שלה, עיוותו את המסר שלי, אבל אני עומד באופן מלא לצד האמונות הללו ועומד לצד בעלות בריתנו".