מאמן הפועל תל אביב דני פרנקו פוטר מתפקידו
מאמן הפועל תל אביב דני פרנקו פוטר מתפקידוצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

זעזוע בהפועל תל אביב. יממה אחרי ההדחה המאכזבת מגביע המדינה בכדורסל בידיי הפועל ירושלים בשלב רבע הגמר, דני פרנקו עוזב בשנית את הפועל ת"א.

פרנקו בן ה-50 שעבורו זו הייתה קדנציה שניה כמאמן האדומים מת"א, שילם את המחיר על ההדחה השניה בתוך פחות מחודש ממפעל יוקרתי, כאשר לפני שלושה שבועות הודח עם הפועל תל אביב בשלב רבע הגמר של מפעל היורוקאפ האירופי בידיי בשיקטאש הטורקית בתום אכזבה גדולה. אמש, מול מי שהביסו רק לפני שבועיים ב-27 נקודות הפרש, באותו האולם ממש, היכל הפיס ארנה שבבירה, הודחו שוב הפועל ופרנקו במשחק ישיר ומשכך הוחלט בהפועל להיפרד עוד לפני סיום העונה.

לפרנקו היו לא מעט הישגים כמאמן הפועל ת"א, כאשר כבר בקדנציית האימון הראשונה שלו בצד האדום של תל אביב, ב-2017 הוביל אותה לפיינל פור לראשונה אחרי חזרתה לליגה הבכירה. בפברואר 2021 מונה פעם נוספת פרנקו למאמן הקבוצה ובאותה עונה הגיע איתה עד לגמר גביע המדינה בכדורסל אך הפסיד לבני הרצליה ואשתקד בגמר הפלייאוף הפסיד ליריבה העירונית מכבי ת"א. בכך למעשה, מסתכמת קדנציית האימון של פרנקו עם כמעט תארים אך ללא אף תואר בפועל.

למעשה, זה מה שגרם להפועל לבצע את הזעזוע כאשר שם מקווים להצליח במשימה האחרונה שעוד נותרה להם העונה - זכיה בתואר האליפות, כשהם ממוקמים במקום השני בטבלת ליגת העל בכדורסל ובניסיון לקטוע רצף של 31 שנים ללא אף תואר.

"דני תרם רבות להתפתחות המקצועית של הפועל תל אביב, בפרט בשלוש השנים האחרונות, שהובילה את הפועל בחזרה לפסגת הכדורסל הישראלי ולרגעים בלתי נשכחים בישראל וברחבי אירופה. אנחנו מודים לדני על התקופה הארוכה ונאחל לו הצלחה בהמשך הדרך. אנו עוברים תקופה מאתגרת, אך העונה עדיין לא נגמרה ונעשה כל שינוי שנחשוב לנכון עבור הצלחת הקבוצה והשגת המטרות המקצועיות שנותרו", אמרו בהפועל.

פרנקו מצידו נפרד מהאוהדים כשאמר: "כשמוניתי לראשונה בשנת 2017 למאמן הפועל תל אביב, מיד הבנתי שהגעתי לבית מיוחד עם צוות ניהולי ומקצועי מהשורה הראשונה, שהפגינו תשוקה ורצון עז להתקדם ולהיות הטובים ביותר. ההישגים שהשגנו יחד לאורך השנים הם פרי מאמץ משותף של השחקנים הישראלים המדהימים שזכיתי לעבור איתם כברת דרך משמעותית, של השחקנים הזרים ושל הצוות כמובן, והם משקפים את המחויבות, העבודה הקשה והתשוקה שכולנו הפגנו במטרה להצטיין ולהביא גאווה לקבוצה. כעת, לאחר החלטת הנהלת הקבוצה באשר לסיום דרכי כמאמן, נותר לי להביט אחורה בהכרת תודה על כל מה שהעניקה לי הפועל תל אביב ובעיקר להודות לאוהדים הנפלאים והמסורים. התמיכה, העידוד והאהבה שהם הפגינו במהלך כל משחק, בין אם בניצחונות ובין אם בהפסדים, היו מקור חוזק והשראה לכל חברי הקבוצה ולי אישית. האוהדים הם הלב הפועם של הקבוצה, וללא ספק הם שותפים לכל הישג והצלחה שהגענו אליה. המחויבות והנאמנות שהם הראו, מהווה מקור גאווה עצומה ומחייבת אותנו לתת את המיטב בכל רגע נתון. אני מאחל לקבוצה ולכל מי שממשיך במסע הזה שנקרא הפועל תל אביב את כל ההצלחה שבעולם".

מי שיעמוד בינתיים על הקווים בהפועל הוא עוזר המאמן ברק לדרר, כאשר בהפועל ינסו להנחית כבר בקרוב מאמן בעל שם גדול, כשבין המועמדים נמצאים ננו גינזבורג הישראלי וארדם ג'אן שאימן העונה את אנאדולו אפס הטורקית במפעל היורוליג היוקרתי, ממנה פוטר לאחר 24 מחזורים.