ראש העיר חריש, יצחק קשת
ראש העיר חריש, יצחק קשתצילום: מור שקיפי-לאטי

ראש עיריית חריש יצחק קשת וראש מועצת בית אל שי אלון תוקפים בחריפות את ניסיונות השכנוע של ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי לאגד את ראשי הרשויות ואת יו"ר ההסתדרות ארנון בן דוד למחאות של חלק ממשפחות החטופים נגד הממשלה.

"אנא הוציאו את השלטון המקומי מחוץ למשחק הפוליטי", דרש קשת. "כמו כל עם ישראל, אני ושאר חברי ראשי הרשויות המקומיות והאזוריות מייחלים לשובם של כל החטופים לחיק משפחותיהם במהרה. עם ישראל מאוחד כולו סביב סוגיית אחינו ואחיותינו החטופים, ואסור בשום אופן להפוך סוגייה קונצנזואלית כל כך כקרדום פוליטי לחפור בו".

הוא הוסיף כי "בזמן שחיילי צה"ל נלחמים בגבורה באויב ברצועת עזה והטרור מרים את ראשו ורוצח בנו ברחובות ובצמתים, ישנם גורמים שמשתמשים במשבר החטופים כדי להחליש את הרוח אל מול אויבינו, כשהדבר נעשה על גבם של האזרחים תוך פגיעה בשירות לתושבים".

לדברי קשת, אין זה הניסיון הראשון לרתום את ראשי הרשויות להשתתף באופן פעיל במחאות בעלות אופי פוליטי. "הפעם, חבריי ואני לא נאפשר לקבוצות קיצון להעביר את המדינה ולהחזיר את החברה הישראלית לשיח של ה-6 באוקטובר. השבת החטופים היא יעד עליון ויש להשיגו באמצעים צבאיים ומדיניים, אך כראש עיר של כולם, בעיר שבה מתגוררים תומכי ומתנגדי הממשלה כאחד, לא אאפשר לשסות ציבורים אלה באלה על נושא קדוש כל כך, ובוודאי שלא אתן יד לניסיונות לקחת את התושבים כבני ערובה תוך פגיעה בחינוך, ברווחה ובסדר הציבורי".

שי אלון הוסיף כי "ראשי רשויות שמבקשים להרוויח הון פוליטי מול מפלגות האם הארציות באמצעות ניגוח השלטון המרכזי חוטאים בראש ובראשונה לציבור התושבים. הרי רק עכשיו קיבלת מנדט מציבור התושבים בעקבות הבטחתך לספק להם שירותים מוניציפליים, איכות חיים וחינוך מיטבי לילדים. מה שמבדיל את המפלגות המקומיות במועצות העיר מהאידאולוגיה הארצית, הוא העובדה שתושבים מכל המגזרים והעדות מצביעים לך ללא קשר לעמדותיך האידאולוגיות האישיות".

לדבריו, "ראשי ערים צעירים ושאפתניים ככל שיהיו שתפקיד ראש הרשות מהווה עבורם מקפצה פוליטית לפוליטיקה הארצית בראש ובראשונה חוטאים לתפקידם ולתושבי עירם. מצופה מראש רשות להפשיל שרוולים ולעבוד קשה כדי לשפר המציאות העירונית היומיומית, ולא להסיר כפפות כדי להרוויח הון פוליטי להמשך הקריירה. כל אחד יודע שמה שמבדיל בין הפוליטיקה המוניציפלית לארצית הוא העובדה שבהוד השרון, חיפה או ראשון לציון מצביעים עבורך תושבים מקהילות ומגזרים שונים ומכל קצות הקשת הפוליטית בעיר, ללא קשר לדעותיך האישיות".

"מדובר בהתנהלות חובבנית וחסרת אחריות שלוקחת את תושבי העיר כבני ערובה לצורך הגשמת האספירציות הפוליטיות האישיות שלך כפוליטיקאי על חשבון פגיעה בתושבי העיר שלך, כי הרי מחר אתה צריך לעבוד מול אותם אנשים ומשרדים שבחרת לתקוף באופן חסר אחריות על בסיס אישי. אם זה מאבק על קרן ארנונה אז תילחם נגד הממשלה בלי חשבון אבל בגלל אינטרסים פוליטיים אישיים לתקוף את הממשלה בהיבטים שאין להם שום קשר לצרכי העיר?", סיכם.