השר יואב גלנט
השר יואב גלנטצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

פעיל הימין נועם מרמלשטיין אשר מוחזק מזה ארבעה חודשים במעצר מנהלי ללא משפט והיה צפוי להשתחרר הבוקר (שלישי) ממעצרו קיבל הודעה כי שר הביטחון יואב גלנט חתם על הארכת מעצרו בחודשיים נוספים.

פעיל הימין קיבל את ההודעה כשכל חפציו ארוזים לקראת השחרור ומשפחתו ממתינה מחוץ לשערי הכלא. מדובר באדם בשנות ה- 20 לחייו ועוסק בבניה באזור בנימין.

פרקליטו, עו"ד דוד הלוי, תקף בחריפות את הארכת הצו ואמר: "קשה להשתחרר מהרושם כי ההחלטה ההזויה של שר הביטחון להמשיך ולהותיר את מרשי במעצר מנהלי היא תגובה נקמנית, על רקע הביקורת שהשמענו בעניין האפליה הננקטת על ידי השב"כ, עת החליט לשחרר עשרות טרוריסטים פלסטינים הנתונים במעצר מנהלי כמחווה לחודש הרמדאן. צר לי על הסבל המיותר שנגרם למרשי כתוצאה מהחלטה שרירותית ושערורייתית זו".

שמואל (זנגי) מידד מנכ"ל ארגון חוננו הוסיף: "מדינה שביד אחת נלחמת באויב וביד השנייה נלחמת באחים היקרים המתיישבים הגיבורים באמצעות צווים מנדטוריים שנועדו לחסל את המחתרות העבריות - לעולם לא תוכל להשיג הגנה וביטחון לעם העברי. לצערי, גלנט מיישם מדיניות רעה, נלחם בטובים שבבנינו ללא הצדקה וללא כללי משפט ומנהל תקין, ואת המחיר הביטחוני משלמים אזרחי ישראל כולם".

חברת הכנסת לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית) הגיבה "השר גלנט, הכושל שבשרי הביטחון של מדינת ישראל ממשיך להתעלל בהתיישבות, והפעם עם אכזריות יוצאת דופן. ‏גם מי שחושב שמעצר מנהלי הוא מוצדק (והוא לא), לא יוכל להצדיק את העובדה שהשר ושלוחיו המתינו עד שנועם מרמלשטיין יסיים לארוז את חפציו, משפחתו תגיע לאסוף אותו, ובדקה ה-90, ממש ביציאה מהכלא הודיעו לו כי הוארך מעצרו המנהלי בחודשיים נוספים.

אם באמת הייתה נשקפת ממנו סכנה ואם כוונתם האמיתית לא הייתה להתעלל בו הם היו מבשרים לו על כך לפני מספר ימים ולא ברגע האחרון. ‏אמשיך להיאבק למען שחרור כל העצורים המנהליים היהודים, וכבר הגשתי בקשה לבקר שוב את נועם מרמלשטיין בבית הכלא. ‏בושה!".

גורמי ביטחון מסר לערוץ 7 "מדובר בפעיל שהיה מעורב בתקיפה חמורה של אזרח ערבי-ישראלי באזור רימונים בבנימין בסוף אוקטובר. תקיפה שבוצעה ללא כל פרובוקציה קודמת ונעשתה ממניעים גזעניים.

מאז מעצרו נוסף מידע בעניינו התורם להערכת מסוכנותו הנובעת ממעשיו האלימים שמהווים סכנה מוחשית ומידית לשלומם וביטחונם של אנשים חפים מפשע".