שדה תעופה רמון
שדה תעופה רמוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

כטב"ם נפל היום (שלישי) בשטח ירדן, כ-200 מטר מהגבול עם ישראל, סמוך לנמל התעופה רמון. בצה"ל בודקים את הנסיבות.

מדוברות המועצה האזורית חבל אילות נמסר כי "כלי טיס נפל בשטח הירדני, כ-200 מטרים מהגבול, צפונית לנמל התעופה רמון". מדוברות רשות שדות התעופה נמסר כי "לא היית נפילה ברמון".

מדובר צה"ל נמסר כי "לפני זמן קצר זוהתה נפילה של מטרה אווירית חשודה מחוץ לשטח הארץ, מכיוון צפון מזרח לעיר אילת. האירוע הסתיים ופרטיו מצויים בבדיקה".

שר הביטחון יואב גלנט אירח היום בלשכתו את ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בראשות ח"כ יולי אדלשטיין, והעניק לחברי הוועדה סקירה מבצעית. במהלך הדיון, שר הביטחון סקר בפני חברי הוועדה את התקדמות הלחימה לפירוק החמאס ברצועת עזה, המאמצים השונים להשבת החטופים ופעולות צה"ל בגזרות הלחימה האחרות לסיכול הטרור.

"אנחנו נמצאים במלחמה רב-זירתית, בהתקפה ובהגנה", אמר גלנט לחברי הוועדה. "אנחנו מקבלים לכך עדות בכל יום, כולל בימים האחרונים, ופועלים בכל מקום בכל יום כדי למנוע את ההתעצמות של האויבים שלנו וכדי להבהיר לכל מי שפועל כנגדנו, בכל רחבי מזרח התיכון, שהמחיר על פעולה כנגד ישראל - יהיה מחיר כבד". על המצב בעזה אמר: "החמאס חדל לתפקד כארגון צבאי ברוב חלקי רצועת עזה. המפקדים שלו מתחבאים במנהרות, הוא איבד את יכולות הפיקוד והשליטה על המסגרות הגדודיות במרבית חלקי הרצועה חדלו מלתפקד. המידע שמתקבל מהחקירות של המחבלים מעיד על ארגון בפירוק. נותרה מחמאס-עזה חטיבת רפיח, על ארבעת גדודיה - וגם בה אנחנו נטפל בקרוב".

גלנט התייחס לסוגיית החטופים ואמר: "הלחץ הצבאי היה ונשאר הגורם העיקרי והמשמעותי ביותר להשבת החטופים. השלב המתקדם שאנחנו הגענו אליו בפירוק החמאס, יחד עם המידע שמגיע מחקירות של מחבלים שנתפסים - מביאים אותנו חזקים יותר למו"מ ומאפשר לקבל החלטות קשות. אני מחויב להחזיר את כל החטופים אל בתיהם ואני אקדם כל מתווה שיאפשר את הנושא הזה. אנחנו צריכים במקביל לנהוג באחריות רבה, לחמאס אין מקורות מודיעיניים משמעותיים וכל הדלפה מתוך דיונים סגורים משרתת את חמאס".