סערה בעולם הערבי סביב הכוונה לשחוט פרה אדומה בירושלים. על כך ועל סוגיות נוספות שוחחנו עם המזרחן ד"ר מוטי קידר המספר כי כל כלי תקשורת מדווח על פרשת הפרה האדומה ללא הרף כאסון גדול הצפוי ליפול על האומה האיסלאמית

הסיבה לכך, מסביר קידר, היא משום ש"בראייתם האיסלאם הגיע לעולם כדי להחליף את הנצרות ואת היהדות. בראייתן הנצרות והיהדות הן דתות בטלות בעוד האיסלאם לבדו הוא דת אמיתית ולה מקומות קדושים כמו אל אקצה שלטענתם הוא בירושלים, טענה שגם היא מזוייפת. כעת היהדות חוזרת לחיים. לפני 140 שנה התחילה התנועה הציונית, הוקמה מדינה ב-48' מה שאסור בעיניהם ליהודים שאמורים לחיות רק תחת האיסלאם, ב-67' היהודים כובשים את ירושלים והרב גורן רוצה להקים בית כנסת בהר הבית, ועכשיו רוצים גם לשחוט פרה אדומה בירושלים. הם רואים זאת כחזרת היהדות לחיים, אז מה נהיה עם האיסלאם שהגיע לעולם כדי להחליף את היהדות והנצרות?".

למעשה מדובר בטקס נוסף שמקורו בתורה ותכליתו השבת היהדות לחיים, מה שמעלה שאלה על עצם קיומו של האיסלאם בעולם. משום כך הדבר מסעיר אותם, בעיקר כאשר הוא קורה בירושלים, בנוסף לקריאה הנשמעת מעת לעת להקרבת קרבן פסח. "אם נעשה את זה, מבחינתם היהדות חוזרת לחיים וזה נורא ואיום".

ד"ר קידר לא מתרשם מהחשש להרגיז את המוסלמים ומזכיר כי עצם נוכחותו של העם היהודי בארץ ישראל מרגיזה אותם. "ברגע שהם רואים מולם כוח חזק הם נותנים לנו שלום זמני. לצערי בימים הללו התדמית של ישראל אינה במלוא העצמה. אמנם עשינו בעזה משהו גדול מאוד וחשוב מאוד לשיקום ההרתעה הישראלית, אבל הם רואים את ההפגנות והבלאגן, הם רואים ממשלה שלא יכולה לפעול ברפיח ללא הסכמה אמריקאית, הם רואים שעם ישראל אינו במיטבו בגלל תהליכים שונים בחברה הישראלית וכך יכולת ההרתעה שלנו מולם לא במיטבה. ראה את חיזבאללה היורה בצפון ודבר לא מתריע אותו".

בהקשר זה מציין קידר כי סיקור המחאות בישראל מועבר בתקשורת הערבית בשידור חי. "הם לא יכלו להחזיק את נשימתם מלראות את הדבר הזה מטרלל את החברה הישראלית ואת המדינה הישראלית. זה הרי שמן בעצמותיהם ומנפח את בלוטות הג'יהאד ולכן החמאס אומר שצריך להחזיק עוד קצת מעמד כי ממילא הישראלים הורסים את עצמם ברחובות ומחסלים את מדינתם, כמו שאומר הקוראן שהיהודים יחריבו את בתיהם במו ידיהם. לכן אותם אלה שמפגינים ברחובות ומטרללים את המדינה לא מבינים איזה נזק הם עושים לא רק למדינה אלא לחטופים".

"הם גורמים לכך שחמאס מעלה את המחיר כל הזמן. בחמאס אומרים שנחזיק מעמד עוד שבוע ועוד כמה ימים כי ממילא היהודים הולכים ונחלשים. נמתין עם החטופים ונעלה את המחיר כי נתניהו לא יכול לצאת מהעניין הזה בגלל כל אותן הפגנות. לכן אותם שמאוד רוצים, ואני איתם בלב ונפש, לשחרר את החטופים, עושים את המעשה ההפוך, את המעשה שגורם לחמאס להעלות את המחיר", קובע קידר.

באשר לסוגיית היום שאחרי והטענה לפיה לא ניתן להשמיד את רוח החמאס, אומר קידר כי יש לזכור שרוח לא יורה ולא הורגת. "אם יישארו אנשי חמאס עם נשק ויכולת להרוג אנשים זה מה שמרתיע. עם הרוח נטפל כעניין אבסטרקטי, אבל כשיש אנשי חמאס חמושים שמאיימים על המולות צריך לחסל אותם ואז לעשות צעדים נכונים ולא לחזור על האיוולת והשטות שעשינו באוסלו כשהבאנו את ערפאת וקיווינו שיעשה עבורנו את העבודה בלי בג"ץ ובלי בצלם".