סגן יו"ר הכנסת ח"כ ניסים ואטורי מהליכוד מותח ביקורת חריפה על מה שהוא מגדיר 'ניסיון של מחאת קפלן לתפוס טרמפ על משפחות החטופים'.

"אני מבין שנמאס למשפחות החטופים לחכות והן מפגינות - אבל התמונות הללו עומדות לפתחו של יחיא סינוואר ומאוד מחזקות אותו בעמדותיו. אנחנו רוצים להחזיר את החטופים כמה שיותר מהר. הטרמפיסטים שתופסים טרמפ על ההפגנות ועל המשפחות עושים נזק להחזרת החטופים. את החמאס לא מנצחים עם בחירות. אני מבין את כאב המשפחות - לא מבין את הטרמפיסטים של קפלן", אומר ואטורי בראיון לערוץ 7.

ואטורי, המשמש בין היתר כחבר בוועדת חוץ וביטחון, אומר כי "לא למדנו כלום. ציפינו לאחר האסון שפגע בעם ישראל שההתנהלות תהיה אחרת. ראינו מכתבי איומים ברצח, את הפנים של נתניהו צבועות בדם, זה לא תורם לעם ישראל ולאחדות. הדברים הללו פוגעים במדינת ישראל ובחוסן שלה מול המחבלים".

לדעתו, ניתן להגיע להסכמות עם המפלגות החרדיות לגבי חוק הגיוס, אך צריך לעבוד בחוכמה. "תפסיקו להגיד סיסמאות ריקות מתוכן. לא להגיד שהיום מגייסים והיום מורידים תקציבים. אפשר לומר שהם יתגייסו בעוד חצי שנה ולהכין את הקרקע לזה".

"למה לא מורידים תקציבים לרשויות ערביות שלא מגייסות צעירים לצה"ל או לשירות לאומי? יש איפה ואיפה בין חרדים לערבים? האם ניתן הטבות רק לערבים שמתגייסים לצבא?", תוהה ואטורי.

לדעתו הלחימה בדרום תתעצם בקרוב וסביר שגם בצפון. "אין שום דשדוש - למרות שיש מי שחשים כך. בקרוב תימשך הלחימה העצימה - גם ברפיח. אני גם חושב שאין מנוס מלחימה בחיזבאללה בגלל שהוא יצר סוג של רצועת ביטחון בתוך שטח ישראל. מדינה ריבונית לא יכולה להסכים לדבר כזה. עברנו את הקו האדום פעמים רבות וכל פעם יוצרים קו אדום חדש. הגיע הזמן לשים לדבר הזה סוף".