פינוי פצועים מעזה, ארכיון
פינוי פצועים מעזה, ארכיוןצילום: דובר צה"ל

רופא במילואים בעוצבת הקומנדו נפצע באורח קשה ביום ראשון האחרון בקרב בדרום רצועת עזה, כך הותר הערב (שלישי) לפרסום.

מדובר ברופא בכיר מהמחלקה לטיפול נמרץ כללי בסורוקה ומומחה בהרדמה וטיפול נמרץ.

הוא פונה בשעות הערב במסוק לחדר הטראומה במלר"ד סורוקה, הובהל לחדר ניתוח ומאושפז כעת במחלקה לטיפול נמרץ כללי.

הרופא נפצע בתקרית הנ"ט בה נהרג סמ"ר נדב כהן, בן 20, מחיפה. נדב הוא ההרוג ה-256 מתחילת התמרון בעזה.

ירין הרטמן, חברו של נדב כהן ספד לו ב"כאן רשת ב": "אחד החברים הכי טובים שלי אי פעם. נדב היה בבית ב-7 לאוקטובר והוקפץ לדרום, הוא סגר בצבא בערך כ-90 ימים ברצף, כשהוא חזר, הגענו כל החברים ועשינו ערב לכבודו. הוא נתן את את כל כולו למדינה ולצוות בשריון".

"נדב היה איש מאד מאד חכם, בין האנשים החכמים שאני מכיר. הייתה לו אופציה להשתבץ למודיעין או מסלולי מצוינות כאלו ואחרים, אבל אחרי המכינה הקדם צבאית, בחר יחד עם החברים שלו להתגייס לשריון. זה מראה איזה בן אדם מיוחד הוא היה.

המורשת שלו הייתה לאהוב את כולם, להתחבר לכולם, שבסוף מה שמשנה זה להיות ביחד עם אחד, שאנחנו לא נלחמים סתם אלא בשביל האחדות ואהבת האחר. להיות הכי טובים במה שעוסקים, ופשוט להמשיך לחיות".

נדב כהן עם משפחתו
נדב כהן עם משפחתוצילום: ללא קרדיט

נדב למד בבית הספר היסודי הרצל בחיפה וסיים את תיכון חוגים. גיורא סמולנסקי, מחנך הכיתה של נדב, נפרד מתלמידו: "נדב שלנו. איזה אדם הלך מאיתנו. נער הקסם של הכיתה. החיוך הכובש והנתינה האין סופית. תמיד ראשון להתנדב, להגדיל ראש, להוביל תהליכים, לשמש דוגמא אישית. לקח תמיד חלק בשיח הכיתתי ותמיד בצורה כל כך ערכית. אני לא יודע איך זכיתי להכיר לאדם מיוחד כזה".

מנהלת בית הספר חוגים, מילנה מירון אמרה: "נדב היה ילד רגיש ואהוב. חקר עולם, היה במשלחות בבוסטון, גרמניה וחקר חלל במוסקבה. התנדב ברצון ובשמחה. הנחה טקסים וחייך לעולם".

ביום ראשון השבוע פורסם גם על נפילתו של לוחם אגוז, רס"ל סיון ווייל, שמת מפצעיו אחרי שנפגע מירי RPG בחאן יונס ביום שישי האחרון. סיון, תושב רעננה, בן 20, היה חלק מכוח אגוז שלעברו נורה טיל RPG במבנה בשכונת אל-אמל. בתקרית הקשה נהרג גם רס"ל אלון קודריאשוב, ונפצעו עוד 15 לוחמים. סיון הותיר אחריו הורים, שעלו מצרפת בשנת 1998, שני אחים ואחות.