חלק מהתלמידים בסיום
חלק מהתלמידים בסיוםצילום: הסוגייה היומית

למעלה ממאתיים תלמידי החמ"ד באזור ירושלים השתתפו אתמול (שני) באירוע של לימוד מסכת תענית, במסגרת מיזם הסוגייה היומית של החמ"ד.

האירוע, שהתקיים בישיבה התיכונית נתיב מאיר, הוא ראשון מסוגו במסגרת המיזם, כאשר עד כה הסיומים נעשו בכל מוסד בנפרד וכעת התחילו להפיק אירועים מחוזיים. האירוע זכה לברכתו של יו"ר הציונות הדתית, השר בצלאל סמוטריץ', שברך את התלמידים על לימודם וחיזק אותם.

באירוע השתתפו תלמידים מישיבות חורב, נועם, צביה מעלה אדומים וישיבת נתיב מאיר. במסגרת האירוע חולקו פרסים למשתתפים הרבים, וכן התקיים משחק טריוויה דיגיטלי על החומר הנלמד. בנוסף התקיימו שיחות של הרב שניאור אשכנזי, רב ומשפיע בחסידות חב"ד וכן הרב חיים שחר, ראש התוכנית של הסוגייה היומית.

במיזם הסוגייה היומית מציינים כי המיזם גדל ומעמיק שורשים בתפוצה רחבה ומגיעה למוסדות נוספים. לאחרונה הצטרפו גם מוסדות משדרות שנחשפו למיזם בעת שהיו מפונים מביתם, וכעת החליטו להמשיך את הלימוד אצלם. כיום יש כ-70 מוסדות שמשתתפות בתוכנית, כאשר התלמידים במיזם לומדים מידי יום סוגיה אחת עם תוספת העמקה בעיון ובאמונה, כאשר בחלק מהמוסדות מדובר בלימוד עצמי של התלמידים בהפסקות, ובאחרים בשיעור מסודר במהלך היום.

"היה אירוע מרומם מאוד", סיפר הרב שחר. "ראינו איך התלמידים מבינים את גודל השעה ומקדישים את לימודם לשלום החיילים ולמען החזרת החטופים לביתם. אנו מברכים את מאות התלמידים שמייחדים יום יום זמן ללימוד סוגיה יומית, וכבר בתקופה הקרובה נערוך אירועים נוספים גם במחוזות אחרים".

רכז השטח של המיזם, אלחנן ישראלי הוסיף, "מיוחד לראות איך תלמידי חטיבות הביניים ותלמידי ישיבות תיכוניות מתאחדים ומתגבשים סביב לימוד התורה. כל פעם מפתיע אותי מחדש לראות עד כמה הנוער שלנו מחפש קדושה ורוצה חיבור לתורה, וכשנותנים לו את הלימוד מתוך רצון ובצורה מאירת פנים, הוא נמשך לזה".