שר הביטחון יואב גלנט הפליג היום (שלישי) על סיפונה של ספינת סער 6, אח"י מגן וצפה בתרגיל משותף של חיל הים וחיל האוויר המדמה יירוט כטב"מים וטילים.

בהפלגה השתתפו מפקד חיל הים, אלוף דוד סער סלמה ומפקד שייטת 3 אלוף משנה אלדד בורוביץ'.

"הצטרפתי היום לאימון של חיל הים על הסער 6, אח"י מגן, ספינה משוכללת אבל בעיקר עם צוות לוחמים ולוחמות מהשורה הראשונה", אמר גלנט.

עוד הוסיף כי "צה"ל פועל במלחמה הזאת אל מול אויבים בשבע גזרות כאשר חיל הים מעורב בחלק ניכר מהפעילויות, יחד עם חיל האוויר, עם כוחות היבשה, והעבודה שצה"ל עושה היא בלתי רגילה".

"אנחנו מגיעים לכל מחבל בכל רחבי המזרח התיכון, ואנחנו נמשיך לפעול כנגד כל מי שמנסה ליצור סיכונים, איומים ולפגוע באזרחי ישראל או במדינת ישראל".

לסיום התייחס במרומז לחיסול בסוריה ואמר כי "אנחנו נפעל במקומות שפעלנו, אנחנו נפעל במקומות שהאויב מכיר, אבל גם בקומות שהאויב איננו מכיר. מלוא הערכה לצה"ל ולגופי הביטחון ולחיל הים על האיכויות הגבוהות בביצוע".

אתמול אישרה איראן כי בכיר בכוח קודס, מוחמד רזא זאהדי, חוסל בתקיפת מטוסי קרב שיוחסה לישראל וכוונה לבניין הקונסוליה האיראנית בלב דמשק.

זאהדי היה בתפקידו האחרון מפקד כוח קודס בסוריה ולבנון ולפני כן שימש בין היתר כמפקד חיל האוויר ומפקד חילות היבשה של משמרות המהפכה.

בשנים האחרונות היה אחראי על הפעלת הטרור של השלוחות האיראניות נגד ישראל - כולל חמאס בעזה.

משמרות המהפכה פרסמו הודעה רשמית כי שבעה קצינים ומפקדים בארגון חוסלו בתקיפה, שלטענתם בוצעה על ידי ישראל.

חוץ מזאהדי, בתקיפה חוסלו גם חברי משמרות המהפכה מוחמד חאג'י רחימי - האחראי על הזירה הסורית בכוח קודס, חוסיין אמאנאללהי - רמטכ"ל של משמרות המהפכה בסוריה ולבנון, מהדי ג'לאלתי, מוחסן סדאקת, עלי אקה באבאיי ועלי סאלחי.