ארבעה שוטרים נפצעו סמוך לכוכב יאירמשטרת ישראל

ארבעה שוטרים נפצעו, בהם אחד באורח קשה, בפיגוע דריסה הלילה (רביעי) סמוך לכוכב יאיר.

לאחר הדריסה, המחבל, והב שביטה, ערבי-ישראלי בן 26 מטירה, הגיע חמוש בסכין למעבר 109 סמוך לאלפי מנשה, ניסה לדקור מאבטחים - וחוסל.

בתחילה דווח על הימצאותו של מחבל נוסף בשטח, אך לאחר סריקות של כוחות המשטרה נשלל החשד להימצאות מחבל שני.

ממגן דוד אדום נמסר כי אחד השוטרים שנדרסו נפצע כאמור באורח קשה, שוטר נוסף נפצע באורח בינוני ושניים באורח קל. הפצועים פונו לבתי החולים בילינסון בפתח תקווה ומאיר בכפר סבא.

הפרמדיקים של מד"א אמיר דהרי ואייל דוידזון שהגיעו לזירת הדריסה, סיפרו כי "הגענו למקום וראינו בשולי הכביש ועל המדרכה ארבעה פצועים שוכבים במרחק אחד מהשני, צעיר כבן 24 היה בהכרה מעורפלת וסבל מחבלות בראש ובגפיים, גבר כבן 46 היה בהכרה מלאה וסבל מחבלות בראש ובגפיים וגבר ואשה בהכרה מלאה.

"הענקנו להם טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותם תוך המשך טיפול לבית החולים כשמצבו של אחד קשה והשאר בינוני וקל".

משפחתו של המחבל טענה כי דיווחה שהוא עלול לפגוע באחרים. "הוא היה בחור שקט ומופנם, שלאחרונה אובחן עם לקות נפשית וקיבל טיפול ביתי".

במשפחה הוסיפו, כך על פי פרסום ב'ynet', כי הוא יצא מהבית כשהוא עצבני - ובצורה שהדאיגה את בני המשפחה. "דווח למשטרה על כך שהוא עלול לפגוע בשלומו או בשלום אחרים, והמשפחה מסרה לה את פרטיו האישיים ואת פרטי הרכב שנהג בו. אך תוך זמן קצר הודיעה המשטרה שהוא נהרג בידי אנשי ביטחון".

במשטרה הגיבו כי הדיווח התקבל רק לאחר הפיגוע. "בניגוד לטענות שקריות מטעם משפחת המחבל הפניה של המשפחה למשטרה בוצעה אחרי הפיגוע ללא כל התראה אחרת, לפיכך - כל טענה ופרסום אחר טועה ומטעה", נמסר מהמשטרה.