ח"כ אוחנה על המחאות האלימות אמש בירושליםערוץ כנסת

יושב-ראש הכנסת חבר הכנסת אמיר אוחנה התייחס הבוקר (רביעי) עם תחילת המליאה למחאת השמאל האלימה אמש סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים.

"בפתח הדברים, חברות וחברי הכנסת, אינני יכול להתעלם ממאורעות ליל אמש, המצטרפים להסתה ההולכת וגוברת שאפיינה את הימים שלפני השבעה באוקטובר, ואיימה לקרוע אותנו אלה מאלה", פתח אוחנה את דבריו.

הוא הדגיש כי "תמיד היו בבית הזה ומחוצה לו מחלוקות, תמיד היו הבדלים – אך תמיד היו קווים אדומים שהקפדנו לא לחצות".

אוחנה התייחס לקריאות מצד מפגינים ולזריקת לפיד בוער על שוטר ואמר: "הקריאות שאנו שומעים להרים יד איש על אחיו, 'לשרוף את המדינה', זריקת הלפיד הבוער אמש על שוטר והקריאות המפורשות לרצח ראש הממשלה ובני משפחתו - אמורות להדיר שינה מעיני כולנו".

"עם ישראל ומדינת ישראל נמצאים בשעה גורלית לעתידם. נוכל לשעה הזאת, נוכל לאויבינו, נוכל להביא בשורה לדורות הבאים – אם נעמוד יחד, שונים אך דומים – בעלי גורל משותף ולמרבה הצער גם אויבים משותפים, שכבכל דור ודור, קמים עלינו לכלותנו", אמר.

"החלום של אויבינו הוא שיחזרו על עצמם מראות ליל אמש ואף ביתר שאת, החובה של כולנו היא להתעשת ולומר 'חדל'. אני קורא לרשויות האכיפה והתביעה לפעול כדי לבלום את הסכנה בטרם נגיע חלילה לשפיכות דמים חלילה".

לסיום ביקש להעביר מסר: "אני קורא לכל חברות וחברי הבית להתעלות לגודל השעה. אני רואה בכל אחת ובכל אחד מחברי הכנסת מנהיגי ציבור. על כולנו לפעול כדי לשנות באופן מיידי את המגמות ההרסניות של ההסתה, השנאה והפילוג המאיימות לכלותנו, להיות ראויים לקורבן היקר מכל של חיי אחינו ואחיותינו, ולהתנהל כעם אחד".

לפיד הושלך על פרש; מפגין נכנס מתחת למכת"זצילום: דוברות המשטרה