כיתה ריקה
כיתה ריקהצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה החליטה לפטר פיזיותרפיסט בבתי ספר לחינוך מיוחד בירושלים אחרי שהורשע בעבירה של מגע עם סוכן חוץ, לאחר שיצר קשר עם שני אנשי חמאס בטורקיה, כך פורסם הערב (רביעי) ב-Ynet.

הפיזיותרפיסט, רמזי אעבסאן, שימש בנוסף לעבודתו כצלם ופרסם את תצלומיו ברשתות החברתיות לצד פרסומים רבים נגד המדינה.

לפרסומים נחשפו גם שני אנשי חמאס שהורחקו מישראל ומתגוררים בטורקיה.

אנשי החמאס, עבדאללה מערוף ואסאמה אלשכר, נפגשו עם אעבסאן כשביקר בטורקיה עם אשתו במחצית השנייה של שנת 2021.

במסגרת הפגישה אמרו השניים לפיזיותרפיסט כי אין חובה לפעול באופן צבאי נגד מדינת ישראל, אך יש לפעול נגדה ו"להפריע להם, ולהשאירם במצב כוננות דרך הדיבור והרשת".

במהלך השנה שעברה הורשע אעבסאן במסגרת הסדר טיעון כשלאחריו החליט אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה להעמיד את אעבסאן גם לדין משמעתי.

בתביעה נכתב כי "מעשי הנאשם חמורים ביותר, שעה שבהיותו עובד מדינה ביצע פעולות ברשתות החברתיות שמטרתן לפגוע בביטחון המדינה, לעודד ולהסית הקהל הרחב לאיבה ולטרור, תוך שיתוף פעולה עם ארגון טרור".

בהחלטת בית הדין נכתב כי "הנאשם הודה כי במקביל לפגישותיו עם מערוף ואלשכר בטורקיה, הוא המשיך לפרסם תוכנית נגד מדינת ישראל, ואף החל לעבוד בפלטפורמה ברשת שמשדרת תכנים המזוהים עם תכני חמאס. מבחינה זו, מגעיו עם סוכני החוץ הניבו פעילות אסורה, כפי שהתבקשה על ידי ארגון טרור. הנאשם בענייננו לא נטל אחריות ממשית על מעשיו, לא הביע חרטה אלא רק מסר ש'טעה'".