מטוסים של צבא איראן
מטוסים של צבא איראןצילום: רויטרס

משמרות המהפכה באיראן הודיעו על כוונתם להוציא לפועל את "הדרישה הלאומית להעניש את האויב" באופן אשר יגרום לו להתחרט על "הפשע" שביצע בתקיפה בדמשק ב-1 באפריל בו חוסלו מספר קצינים איראנים בכירים.

באגרת רשמית חלקו משמרות המהפכה שבחים לעם האיראני על השתתפותו באירועי יום אל-קודס הבינלאומי ובטקסי ההלוויה של הקצינים הבכירים, בציינם כי הדבר מהווה "מקור של תקווה לעם הפלסטיני העשוק והגיבור ומחזק את כוח הרצון והעמידה האיתנה שלהם נוכח הישות הציונית".

לדברי משמרות המהפכה, "הכיבוש בפשעיו האכזריים" ובהמשך ההשמדה ההמונית, ההרעבה והרעב "שוגה באשליות לפיהן הוא מסוגל לחסל את העמידה האיתנה של העם הזה".

במסר לציבור האיראני, הדגישו משמרות המהפכה: אנו מדגישים בפני העם האיראני הגיבור והמהפכני, כי בניכם הגיבורים והלהוטים לפעולה במשמרות המהפכה האיסלאמית יוציאו לפועל בעזרת אללה את הדרישה הלאומית המגולמת בהנחתת עונש על האויב הציוני ותומכיו בגין ביצוע פשע הטרור מוג הלב האחרון שכוון נגד הקונסוליה האיראנית, וזאת באופן שיגרום להם להתחרט על פעולתם זו".

קודם לכן, אמר ראש המטה הכללי של הכוחות המזוינים של איראן, האלוף מוחמד באקרי, כי "האויב יתחרט על מעשיו, ואנו נקבע את אופן הנקמה". לדבריו, על ישראל להבין שזמנה תם ולא יישאר דבר לאחר שתסתלק מן העולם.