האוטובוס שנפגע מהירי בכניסה לקרני שומרוןנדב גולדשטיין/TPS

חיילת כבת 19 נפצעה באורח קשה מאוד בפיגוע ירי הבוקר (ראשון) לעבר אוטובוס ומכוניות בכביש 55 בין עזון לנבי אליאס בשומרון.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל ארב בצד הדרך וירה לעבר אוטובוס ורכב פרטי. החיילת נפצעה באורח קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייה וגבר כבן 40 נפצע באורח קל

האוטובוס עליו שהתה החיילת המשיך בנסיעה עד לקרני שומרון שם העניקו לה חובשים סיוע ראשוני והיא פונתה לבית חולים. הגבר שנפצע באורח קל שהה ברכבו והוא המשיך בנסיעה עד למעבר אליהו שם הוענק לו סיוע ראשוני והוא פונה לבית חולים.

המחבל בצד ימין
המחבל בצד ימיןצילום: ללא קרדיט

כוחות צה"ל בשת"פ עם כלי טיס של חיל האוויר הוקפצו לנקודה, מכתרים את הכפר נבי אליאס וממשיכים במרדף אחר המחבל.

מהחקירה הראשונית עולה עוד כי המחבל הגיע דרך כביש עפר ברכב לצומת סמוך לנבי אליאס שבחטיבת אפרים. המחבל פרק מהרכב ופתח בירי לעבר מספר רכבים שהיו במקום.

בבית החולים בילינסון עדכנו כי לחדר הטראומה הגיעה פצועה מפיגוע הירי בשומרון בשנות ה-20 לחייה. היא מוגדרת במצב קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייה.

ד"ר אורי יסלוביץ', מנהל יחידת הטראומה במרכז רפואי מאיר עדכן כי "מצבו של הפצוע מפיגוע הירי בשומרון שסובל מפצעי רסיסים בפלג גופו העליון, מוגדר כעת קל והוא צפוי להשתחרר לביתו בשעות הקרובות".

חובש רפואת חירום במד"א אסף אילקשי סיפר: "הגענו בכוחות גדולים למקום. נכנסו לאוטובוס וראינו את הצעירה יושבת באוטובוס כשהיא בהכרה מלאה וסובלת מפצע ירי בכתף. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשהיא בהכרה מלאה במצב קשה".

חובש רפואת חירום במד"א שי כהן סיפר: "הגענו למחסום אליהו וראינו רכב שבתוכו גבר כבן 50 עם פציעה בכתף. הוא היה בהכרה מלאה, יחד עם כוח רפואה של צה"ל הענקנו לו טיפול רפואי והוא פונה לבית חולים מאיר כשמצבו מוגדר קל עד בינוני".

ראש מועצת שומרון מגיב לפיגועדוברות

ראש מועצת שומרון יוסי דגן בתגובה לפיגוע: "פיגוע בכביש ראשי במקום מרכזי במדינת ישראל, זה לא דבר שאמור לקרות. אנחנו מתריעים וזועקים מזה זמן - לסגור את המחסומים הביטחוניים. האירוע הזה החל בפיגוע בו נפצעו שני אנשים, והוא עדיין מתרחש. יש עדיין מרדף, יש עדיין חילופי אש. אנחנו לא יכולים לסמוך על ניסים. אי אפשר שוב ושוב ללוות פצועים, זה לא הגיוני. אנו מצפים ממשלת ישראל, ראש הממשלה, שר הביטחון, חברי הקבינט, הרמטכ"ל ומפקד הפיקוד לתת הנחיה ברורה לסגור באופן מידי את כל המחסומים הביטחוניים".

דגן דרש עוד: "להמשיך ולהגביר את הפעילות ההתקפית נגד הרשות הפלסטינית, בין חמאס ובין אם פת"ח הם אלו העומדים מאחורי הדבר הזה. הרשות הפלסטינית עומדת מאחורי גל הפיגועים והמלחמה הזו יחד עם החמאס כתף לכתף. אנחנו בהתיישבות עומדים יחד במערכה הזו על קיומה של מדינת ישראל. אנו מצפים מהממשלה להפוך את הדיסקט, להחזיר את המחסומים הביטחוניים בצורה מלאה, ולתת מכה ניצחת לרשות הפלסטינים ולחבריהם המחבלים מהחמאס. אנחנו כאן כדי לנצח, לא נישבר לעולם".

ראש מועצת קרני שומרון יונתן קוזניץ הוסיף: "הפיגוע כאן מאחורינו - הכתובת הייתה על הקיר. לפני שבועיים זעקנו על פתיחת המחסומים, ושבוע שעבר בדיוק דיברנו על המקום הזה, נקודה קריטית שבה קרה הפיגוע. אנו דורשים לסגור תנועה פלסטינית, להקשות עליהם את התנועה פה ולהחזיר את הביטחון באזור".

עוזאל ותיק ראש מועצת קדומים הגיב "כשאנחנו מכילים זריקות אבנים זה ממשיך לבקבוקי תבערה והשלב הבא הוא פיגועי ירי ומטען. רק בשישי בלילה היה כאן, במקום שבו אנחנו עומדים בצומת עזון, פיגוע בקבוקי תבערה שהיווה פיגוע משיכה לפיגוע מטען. אסור לנו לעבור בשתיקה על שום פיגוע משום סוג. חייבים להחזיר את כל המחסומים ביהודה ושומרון מיידית ולפעול בתוך הכפרים לאיסוף הנשקים".

ארגון נהגי האוטובוסים הגיב "האוטובוסים הם סמל שלטון ובשל כך הם מותקפים שוב ושוב. מדובר בטרור מתמשך נגד הנהגים והנוסעים. הגיע הזמן לקדם את אבטחת האוטובוסים לאלתר כך שבכל אוטובוס יהיה מאבטח כפי שהיה בעבר".

צילום: נדב גולדשטיין/TPS
צילום: נדב גולדשטיין/TPS
צילום: נדב גולדשטיין/TPS
צילום: נדב גולדשטיין/TPS
צילום: ללא קרדיט
צילום: דוברות
צילום: דובר צה"ל