ההמונים בהלוויה
ההמונים בהלוויהצילום: דוד חן

המונים מהקהילה החרדית באשדוד ליוו אמש אחר חצות את מיטתו של הפעוט שמעון הרץ ז"ל שנפטר בנסיבות טרגדיות לאחר שננעל ברכב.

הפעוט נפטר לאחר שנמצא ברכב בשבת אחר הצהריים במצב אנוש. ההלוויה התקיימה לאחר חצות הלילה.

במהלך ההלוויה, האב, הרב מרדכי יהודה הרץ, הצדיק עליו את הדין. "קיבלנו פיקדון ל-3 שנים. הוא ביקש כי הקרבן שהוקרב בשבת, נפש זכה ונקיה של תינוק שלא טעם טעם חטא, תגן על עם ישראל כולו וכי מעתה נתבשר כולנו אך טוב".

האדמו"ר מפיטסבורג, המתגורר בסמוך למשפחה, ספד: "השבת קראו 'וידום אהרן'. זו גזירה שמימית שאין לנו השגה בזה. להגיד בבוקר חסדך ואמונתך בלילות, ולמה אמונתך - אמור להיות 'אמונתנו'. אך הכוח להישאר מאמינים מגיע מריבונו של עולם. אמונתך. רק מי שהקב"ה מאמין בו - אותו הוא מנסה. הקב"ה", זעק האדמו"ר, "העמדת אותנו בניסיון כזה, אבל 'וידום אהרן'".

"הקב"ה הביא פיקדון לזמן קצר, אבל הקב"ה האמין בהם, הם גידלוהו בקדושה ובטהרה ועתה מקבלים הדין באהבה. כעת ילד טהור זה ימליץ עלינו טוב בשמים ובזכותו לא נדע עוד צער", חתם האדמו"ר.

מהמשטרה נמסר כי הסריקות אחר הילד החלו בסביבות השעה 15:00 בצהרי השבת, זאת לאחר שהתקבל דיווח על כך שהוא נעדר משעות הצהריים.

שוטרי תחנת אשדוד שערכו כאמור סריקות, הצליחו לאתר את הילד כשהוא נעול בתוך רכב חונה, אותו פרצו וחילצו את הילד כשהוא סובל ממכת חום ללא הכרה והוא פונה כאמור במצב אנוש ובבית החולים נקבע מותו. המשטרה חוקרת את הנסיבות שהובילו להיעדרות ופציעתו של הילד.