ח"כ עמית הלוי
ח"כ עמית הלויצילום: ערוץ 7

בוועדה לביטחון לאומי יתקיים דיון במהלך הפגרה, ביום רביעי הקרוב, בנושא: בחינת הפעולות ואכיפה והעמדה לדין למניעת פגיעה בנבחר ציבור בהפגנה ובמחאה ליד ביתו.

הדיון יערך לבקשתו של חבר הכנסת עמית הלוי. גורמים באופוזיציה זועמים ובשיחה לערוץ 7 אמרו כי "דיונים בפגרה מותרים רק בנושאים שקשורים למלחמה. מצער לראות שהקואליציה חושבת שדיון נגד הפגנות קשור למלחמה. ביזיון".

ח"כ פנינה תמנו שטה הגיבה לדיווח: "עיסוק עצמי אובססיבי של נבחרי ציבור בעצמם במקום בציבור הוא אובדן דרך. מילא כפיתם עלינו פגרה מנותקת, אבל דיון בזה במקום במצב אלפי המפונים, מניעת פגיעה מינית בילדים ונשים במרכזי המפונים, הגנה על משפחות חטופים מפני הסתה ועוד הוא ליקוי מאורות".

ח"כ הלוי הגיב: "היה נדמה שהמכה האיומה שחטפנו ב-7.10 והאויב האכזרי הניצב מולנו, יגרמו לגורמים הקיצוניים להבחין בין אוהב ואויב ולשוב לפרופורציה, אך מוראות הימים האחרונים מלמדים שהשימוש באלימות כנגד נבחרי ציבור וכנגד החלטות לגיטימיות, חזר להיות רווח בקרב יחידים וקבוצות והוא מאיים על הסדר הציבורי ועלול גם להביא לפגיעה בחיי אדם".

הוא הוסיף: "בשבועות האחרונים היינו עדים לעליית מדרגה דרמטית, מכתבי איומים על חיי חברי כנסת ובני משפחותיהם, התפרעויות אלימות בכל רחבי הארץ, הבערת כבישים ואף פריצה לשטח בית ראש הממשלה.כידוע, בעבר אירועים בעלי אופי הרבה פחות מיליטנטי זכו ליחס מחמיר ואף דרקוני".