יחידת "מגל וחרב"
יחידת "מגל וחרב"צילום: דובר צה"ל

טקס פתיחת יחידת "מגל וחרב" של חיל החינוך והנוער התקיים אתמול (א׳) בראשות ראש אכ"א, אלוף יניב עשור ובהשתתפות קצין חינוך ראשי, מפקדת מערך מגן, מפקד הגדוד, נציגי פיקוד דרום וראש מועצת שער הנגב.

יחידת "מגל וחרב", שתורכב מגרעיני הנח"ל בפרק המשימה הלאומית, מורות חיילות ומש"קיות תקומה, תפקיד חדש שנפתח כדי לשרת את מטרה היחידה, הוקמה במהלך המלחמה במטרה לתת מענה בתחומי החינוך, הקהילה והמשק לקהילות הנגב המערבי.

חיילי היחידה ישולבו במסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות בקהילות הנגב, כדוגמת בתי ספר ותנועות נוער, ויקחו חלק בשיקום ופיתוח החקלאות המקומית, זאת בהמשך לליווי הממושך שהחיל העניק לתושבי העוטף והרצון להגדיל ולהמשיך את התמיכה.

היחידה היא דוגמה אחת מיני רבות למאמץ של מערך מגן לחיזוק החוסן הלאומי, צה"ל ימשיך לפעול לחיזוק הקשר עם החברה הישראלית ורואה בכך חשיבות רבה.

אלוף עשור אמר בטקס: "היחידה הזו היא ביטוי להבנה עמוקה שהניצחון יושג לא רק בהכרעת חמאס והשמדת יכולותיו הצבאיות, אלא בשילוב של התיישבות בטוחה ומשגשגת. כשנשמע בגינות הקיבוצים צחוק ילדים, נחגוג חתונות ושמחות משפחתיות. סבים וסבתות יראו את חזונם ופרי עמלם עולה מעלה מעלה".

הוא הוסיף: "מהימים הראשונים של המלחמה ראיתי את החיילים של מערך מגן במפגש אנושי עם ילדי וילדות העוטף שפונו מבתיהם. מפגש של לבבות שמתחיל לבנות אמון שנשבר. יחד נמשיך בעשייה של ׳מגל וחרב׳ ומעשייה זו תמשיך לצאת קריאה גדולה של לכידות וערבות הדדית".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל