השרה מירי רגב
השרה מירי רגבצילום: יהונתן שאול, פלאש 90

השרה מירי רגב, הממונה על טקס הדלקת המשואות ואירועי שנת ה- 76 למדינה, החליטה כי טקס המשואות יתקיים ללא קהל ויצולם מראש.

כבר בתחילת העבודה על טקס המשואות הבהירה רגב כי הטקס השנה יהיה שונה במתכונתו ומותאם לרוח התקופה.

לראשונה פרק הזיכרון יצא מן ההר ויכלול שידור הדלקתן של אבוקות זיכרון בעוטף ובסביבתו, בקיבוצים, במושבים, ביישובים, בערים, באתר המסיבות, במועצות ובבסיס צה"ל, שספגו אבדות כבדות בשבעה באוקטובר.

מטעמה של רגב נמסר כי ההחלטה לקיים את הטקס ללא קהל ומצולם מראש היא מתוך שקילתן של מכלול הנסיבות החריגות בשנה זאת בעקבות הטבח הנורא בשבעה באוקטובר והמלחמה, שאנו עדיין בעיצומה; האקלים הציבורי הכולל: שכול, אובדן וכאב עמוקים של העם בישראל והכמיהה לצד המאמצים הנחרצים להחזרתם של החטופות והחטופים.

את הטקס ינחו מגישת החדשות מגי טביבי והעיתונאי תמיר סטיינמן. טביבי, בת 29, היא מגישת טלוויזיה ומגישת המהדורה המרכזית של ערוץ 14. סטיינמן, בן 43, הוא כתב הדרום של חדשות 12.

לצד זאת, בחודש שעבר דווח כי לאחר התייעצות בין שר הביטחון והרמטכ"ל, הוחלט שלא לקיים השנה את מטס חיל האוויר והמשט באילת ביום העצמאות, זאת לאור מיקוד צה"ל במלחמה ובהתאם להמלצת מפקד חיל הים ומפקד חיל האוויר.

עוד דווח כי מטס חסר ליום הזיכרון יתקיים כסדרו מעל הר הטייסים והר הרצל.

ההחלטה התקבלה לאור המשך הלחימה ברצועת עזה ובצפון, סוגיית 134 החטופים שעדיין בשבי חמאס ואלפי בני משפחות החללים והפצועים. בהמשך יוחלט גם כיצד יתקיים טקס החיילים המצטיינים בבית הנשיא.