דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי מסר הערב (חמישי) הצהרה לתקשורת, על-רקע החשש מתגובה של איראן לחיסול של בכיר משמרות המהפכה חסן מהדווי בשבוע שעבר בדמשק, שמיוחס לישראל, ואיומי הנקמה מטהרן.

"חשוב לומר, אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף", אמר דובר צה"ל בפתח דבריו. "אנחנו נמצאים בדריכות ומוכנות גבוהה למגוון תרחישים ומקיימים הערכת מצב שוטפת כל הזמן. אנחנו ערוכים ומוכנים בהתקפה ובהגנה, וערוכים גם עם השותפות האסטרטגיות שלנו. הרמטכ"ל קיים הבוקר הערכת מצב עם מפקד פיקוד המרכז של צבא ארה"ב שהגיע לארץ, הקשר שלנו עם צבא ארה"ב הוא איתן והדוק".

"במשך שנים, ובמלחמה ביתר שאת, איראן מממנת, מכוונת ומחמשת את שלוחיה בכל המזרח התיכון לתקוף את מדינת ישראל, אבל לא רק את מדינת ישראל אלא מדינות נוספות באזור ולא רק באזור. תקיפה משטח איראן תהווה הוכחה ברורה על הכוונות האיראניות להסלים את המזרח התיכון ולהפסיק להסתתר מאחורי השלוחים.

"בחודשים האחרונים שיפרנו את יכולות התקיפה שלנו, ונדע לפעול היכן שנדרש. יש לנו יכולת הגנה רב-שכבתית שהוכיחה את עצמה עם אלפי יירוטים, ההגנה לעולם אינה הרמטית. מדינת ישראל נתקפת ביכולות איראניות מתימן, עיראק וסוריה כמעט כל יום. ההגנה שלנו מיירטת את האיומים האלה, ועדיין אנחנו ערוכים במוכנות גבוהה גם בהגנה וגם בהתקפה, ונדע להגיב לכל איום".

שליח ארה"ב למזרח התיכון, ברט מקגורק, העביר אתמול מסר לשר החוץ האיראני חוסיין אמיר עבדאללהיאן באמצעות שרי החוץ של סעודיה, איחוד האמירויות, קטאר ועיראק. במסר נאמר כי לאמריקנים יש מחויבות להגן על ישראל, שמצידה עלולה לפגוע באיראן בשטחה אם תותקף.