לוחמים בעזה
לוחמים בעזהצילום: דובר צה"ל

רון יעקבי, לוחם במילואים ובעל עסק לממכר רהיטים, חזר מלחימה וגילה כי הוגשה נגדו תביעה ייצוגית של מיליוני שקלים.

התביעה הוגשה על ידי זוג תובעים סדרתיים מאחר ובאתר של העסק לא עודכנו המבצעים אף שחלפו יותר מ-35 ימים מתחילת המבצע, זאת, בניגוד לחוק הגנת הצרכן. יעקבי מנגד טען כי שהה במילואים ולכן המחירים לא עודכנו.

חבר הכנסת לשעבר אביר קארה שמנהל מאבק נגד הקלות בה מגישים תביעות ייצוגיות שמקריסות עסקים, שיתף כי רון התמוטט ופונה לבית חולים בעקבות הלחץ מהתביעה והטלפונים שהחל לקבל מהבנק.

קארה שיתף: "רון, המילואמניק הגיבור שחירף את נפשו והגן עלינו, אושפז בלילה לאחר התמוטטות. בזמן שהייתי איתו על הקו בשיחה, הגבר הקשוח שנלחם בטרוריסטים קרס בגלל הלחצים הכלכליים והתפנה לבית חולים".

הוא כתב על רון: "גיבור ישראל שהלך להגן עלינו במילואים וחזר כדי לגלות שתובע סדרתי נכלולי תפר לו תביעה הזויה על סכום מופרך שירסק אותו ואת משפחתו כלכלית".

קארה שכאמור מנהל מאבק בנושא כתב כי "רון הוא קרבן אחד מבין עשרות ומאות קרבנות, יזמים פשוטים, בעלי עסקים, משלמי מיסים ושומרי חוק, שתובעים סדרתיים מחפשים אותם בסיבוב על דברים מופרכים ומרסקים את עולמם"

הוא הוסיף כי "אתמול בלילה, מה שלא עשה החמאס, עשה ה-'תובע' שגרר כבר יותר מ-40 יזמים ובעלי עסקים לבתי משפט בטענות קטנוניות והפך את הגזל לשיטה. רון צלצל אליי באפיסת כוחות מהניסיון הציני לנצל אותו לטובת רווח לא הגון. הוא התמוטט ופונה לבית חולים בעודנו בשיחת טלפון. אי אפשר להשלים עם זה יותר. חלאס".

קארה הכריז על גיוס כספים כדי לשים סוף לשיטה. "אנחנו נגייס כסף, לשינוי החקיקה בכנסת ולייצוג משפטי ולשם הפעילות והמאבק הציבורי שלנו למשך שנה קדימה ולסיוע לכל הקרבנות של תביעות הסחיטה ההזויות האלה וגם לרון, אם ירצה את עזרתנו".