לוחמי צה"ל בג'נין
לוחמי צה"ל בג'ניןצילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

גופתו של הנער בנימין אחימאיר אותרה ביום שבת באזור החווה שממנה יצא לרעות את הצאן, ועל פי התחקור הראשוני נראה שהנער נרצח כבר ביום שישי בשעות הבוקר – צהריים, לא בירי אלא באמצעים אחרים.

ערוץ טלגרם המזוהה עם הג’יהאד האיסלאמי פרסם הודעה בה נכתב: "לכל צייד קיים ציד עבורו. מליציות המתנחלים מתפרסות על הר רוג’יב מדרום לשכם. הייה אתה הצייד וטהר את ארצנו מטומאת הפולשים. הזירה (של העימות) מחכה לנו. התש את כוחו של האויב שלך".

בהודעה אחרת בטלגרם החתומה בידי גדודי חללי אל-אקצה – צעירי הנקמה והשחרור בפלסטין, צוין, כי "כיום הג’יהאד הוא מצוות חובה" וניתנה הנחיה ללוחמים להכריז על כוננות ולהיות נכונים לעמוד בחזית העימותים "בכל האמצעים". ההודעה נחתמה באמירה: "רדפו אותם בכל זמן ומקום".

הכוחות הלאומיים והאיסלאמיים במחוז רמאללה קראו לציבור הפלסטיני לסכל את הניסיונות של המתנחלים החותרים להטיל אימה על הכפרים והישובים הפלסטיניים "בשיטות הטרור והאכזריות הנתעבות ביותר" כדי לאלץ את התושבים המקומיים לנטוש את אדמתם.

עוד צוינה החשיבות של השמירה על מצב של כוננות ועירנות תמידית והפעלת ועדות ההגנה העממיות הפועלות בכניסה לישובים הפלסטיניים ובצירי התנועה העוקפים, וכן לעשות שימוש במגבירי הקול במסגדים כדי להזעיק סיוע לכל אזור הנתון להתקפה בידי המתנחלים, ובדרך זו למנוע "מעשי טבח" בפלסטינים.