נשיא המדינה יצחק הרצוג התראיין היום (ראשון) לרשת סקיי ניוז הבריטית בעניין המתקפה האיראנית.

הרצוג אמר כי "כל אחד מאיתנו צריך להסתכל ולשאול, מה הוא היה עושה אילו הותקף בצורה כל כך אגרסיבית, כפי שהותקפנו אמש מארבע פינות המזרח התיכון באמצעות ירי לעברנו - טילים, טילים בליסטיים, מל"טים, וטילי שיוט. זו מלחמה אמיתית. זו הכרזת מלחמה. עכשיו בגלל שאנחנו מאופקים, ובגלל שאנחנו יודעים את ההשלכות ובגלל שיש לנו שיח עם השותפים שלנו, אנחנו שוקלים את כל האפשרויות ואני די בטוח שננקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על המדינה ועל האזרחים שלנו. אנחנו לא מחפשים מלחמה".

עוד הוסיף כי "הנושא המרכזי שהעולם החופשי מוכרח להבין הוא שיש אימפריה של רשע בטהרן, ששלוחותיה נוכחות בכל האזור כתאי טרור פעילים ברחבי העולם".

"הגיע הזמן שהעולם יתמודד עם אימפריית הרשע הזו בטהראן, ויבהיר למשטר האיראני שזה לא יכול לחלוף על פניו, שזה בלתי מתקבל על הדעת. התקיפה הזו היא רק דוגמה נוספת לאופן שבו הם פועלים שנים על גבי שנים, מפיצים הרס, טרור, חוסר יציבות בכל העולם ובמיוחד באזורנו".

בהמשך שאל הנשיא: "על מה איראן מוציאה מיליארדי דולרים כשרוב תושביה עניים וסובלים מהכישלונות של המשטר הזה? הם מוציאים מיליארדי דולרים רק כדי לערער את היציבות באזור בטרור אינסופי. כל אזרח בעולם סובל מיוקר המחיה כי יש שבט קטן בשם החות'ים בתימן, שחוסם את העורק הראשי של הסחר הימי העולמי בים האדום, ואסור לנו להעלים עין".

"אנחנו צריכים להסתכל בבהירות על התופעה שנקראת טהראן ואיראן. לשם מה אימפריית הרשע הזו משתמשת בכלי הנשק שלה? כל אזרחי אוקראינה סובלים מהמל"טים שלהם. זו עוד דוגמה מושלמת לאופן שבו הם פועלים בכל העולם. ואנחנו כאן. אנחנו כאן כדי להגן על אירופה בדרכים רבות, מאימפריית הרשע הזו והגיע הזמן שכולם יבינו זאת".

עוד הוסיף: "תוודה לאל על הצבא הישראלי והשותפויות המדהימות שיש לנו עם בעלות הברית, בראשן כוחה הצבאי ארצות הברית, וביניהן גם הכוחות הבריטיים".

כשנשאל על המצב בעזה, הדגיש הנשיא: "בראש ובראשונה ניצב בפנינו שחרורם של החטופים הישראלים המוחזקים בשבי בעזה, אשר עוברים עינויים, נאנסים, וסובלים מאוד".

"אנחנו רוצים אותם בחזרה בהקדם האפשרי, כל ההנהגה העולמית קוראת לכך. אבל חמאס מסרב בתוקף פעם אחר פעם, זו האמת. כבר חמש פעמים ברציפות הצענו הצעות חדשות, והם דחו אותן. הגיע הזמן שהעולם יבין שהם לא באמת רוצים עסקה ולכן עלינו לנקוט בפעולות הנדרשות על מנת להחזיר את החטופים הביתה".