מכבי מול באר שבע (ארכיון)
מכבי מול באר שבע (ארכיון)צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

בדומה למרבית האירועים בישראל, גם בליגת העל שבכדורגל הוסרו מגבלות פיקוד העורף על קיום אירועים עד 1,000 איש.

משכך, משחק הכדורגל בין הפועל באר שבע למכבי ת"א, המשחק המרכזי של המחזור בליגת העל בכדורגל, יתקיים עם קהל, אך מדובר יהיה בקהל אוהדים של קבוצה אחת בלבד - זו של המארחת, הפועל באר שבע.

באר שבע שהפסידה העונה כבר שלוש פעמים למכבים מת"א, תארח את הצהובים ללא קהל אוהדיהם, זאת בשל עונש שהוטל על התל אביבים מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

כנגד הצהובים עמד עונש על תנאי של משחק ללא קהל ובתחילה אמור היה העונש להיות מוטל על התל אביבים במשחק הבא, מול הפועל חיפה באצטדיון בלומפילד במחזור הבא, אך העובדה כי משחק זה יהיה ככל הנראה משחק ההכתרה של האלופה החדשה מת"א, הוחלט והוסכם על ידי הקבוצה עצמה ותובע ההתאחדות כי העונש יופעל כבר במשחק הליגה הקרוב מול האדומים מבירת הנגב.

לאחר הסרת המגבלות במהלך הלילה על ידי פיקוד העורף, הבוקר (שני) ניתן אישור מכלל הגורמים ובראשם כמובן פיקוד העורף, לבאר שבע לקיים את המשחק עם קהל האוהדים כאשר 12,000 אוהדים צפויים להגיע לאצטדיון הביתי, טוטו-טרנר.

העובדה כי פקודת המשטרה למשחק הערב כבר נקבעה בשבוע שעבר, בצירוף העובדה כי מכבי תגיע לשחק בכל מקרה ללא קהל אוהדיה שלה בשל העונש מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, הוחלט לאפשר את קיום המשחק כרגיל, למרות ההתראה הקצרה. האם זה יעזור לאדומים מבאר שבע לנצח את מכבי לראשונה העונה?