חסימת המשאיות
חסימת המשאיותצילום: דוברות 'צו 9'

פעילי תנועת "צו 9" חסמו הלילה (שלישי) במשך שש שעות את מעבר אלנבי לכניסת משאיות סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

במקביל פעלו המוחים כדי לחסום חלק מהמשאיות בצומת הערבה. לקראת שעות הבוקר הם פונו על ידי המשטרה וצה"ל.

מהארגון נמסר כי "בשעה זו משאיות הסיוע והאספקה לארגון הטרור הרצחני שמחזיק ב-133 החטופים והחטופות שלנו בדרכם אליו. אנו קוראים לכל עם ישראל לקום ולעשות מעשה ולהצטרף אלינו היום לחסימת משאיות החמאס, זוהי שעה גורלית לקיומו של העם והניצחון של העם תלוי בכל אחד ואחת. למען החטופים ובשביל החיילים. שום סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר".

בהודעה נאמר גם כי הארגון יחסום במהלך היום משאיות נוספות שיוצאות ממצרים לרצועה.

יעל סבריאגו, אחיינתו של ליאור רודאיף החטוף בעזה, אמרה כי "הלחץ היחיד שיש לנו על חמאס זה לעצור את הסיוע ההומניטרי ובהקדם".

"בלי עצירת הסיוע ההומניטרי לא נוכל להגיע לעסקת חטופים ולשחרור 133 חטופים וחטופות שנמצאים כבר כמעט 200 יום ברצועת עזה לאחר שנחטפו מבתיהם, ממסיבה ומבסיסיהם, אני קוראת לכל עם ישראל להצטרף אלינו ולחסום את הסיוע ההומניטרי, אם הממשלה שלנו והקבינט לא יכולים להפעיל לחץ על חמאס, האזרחים יפעילו לחץ על חמאס", הוסיפה.

רעות בן חיים, יו"ר צו 9, סיכמה: "כשאנחנו חוסמים אנחנו חושבים גם על אלו שנרצחו באכזריות והגופות שלהם שם בעזה. אנחנו חוסמים כדי שהמשפחות שלהן יוכלו לחלוק להם כבוד אחרון ולהביא אותם לקבורה. כשאנחנו חוסמים אנחנו חושבים על כל מי ששם ולא מקבל גרגר של סיוע הומניטרי. לא אוכל, לא מים, לא ביקורים, לא טיפול ולא יחס אנושי". אנחנו חוסמים כדי לתת להם תקווה לאור יום".