כביש אספלט לא חוקי בשטחי C
כביש אספלט לא חוקי בשטחי Cצילום: פורום עוטף ירושלים

שריל צ'ומלי, עורכת מדור הדעות באתר 'וושינגטון טיימס', פרסמה מאמר חריף נגד הבנייה הפלסטינית הבלתי חוקית בשטחי C.

"בקרקע שמעמדה נקבע, לכאורה, בהסכם אוסלו ונקבעה באופן בינלאומי כ'אזור ללא בנייה' בשטח C הנשלט על העם היהודי עומדים בתים שהושלמו ובתים בנייה. יש שם מערך כבישים חדש ושלטים עם מספרי טלפון למעוניינים בבנייה או בקניית בית. מה קורה כאן", תהתה הכותבת.

היא האשימה כי "הרשות הפלסטינית הניזונה מכספי האו"ם, האיחוד האירופי וארה"ב, לקחה על עצמה את המשימה להרחיב את טביעת הרגל הערבית באדמות ישראל על ידי בניית בתים על קרקע שהיתה אמורה להישאר נקייה. זו הדרך הפלסטינית השקטה למתוח את הגבולות, לתפוס אדמות ישראליות, ולסכל אפשרות של החלת ריבונות ישראלית באזור. כל זה נעשה מבלי לירות ולו ירייה אחת".

במאמרה היא מצטטת ידיעה שפורסמה במהלך 2023 בערוץ 7 המדווחת על בנייה פלסטינית לא חוקית מסיבית באזור גוש עציון על שטח של שמורת טבע.

"המצב רק החמיר מאז מתקפת הטרור נגד ישראל ב-7 באוקטובר. זה סיפור שהתקשורת מחוץ לישראל ממעטת לסקר. מתברר שהרשות הפלסטינית מפתה נוודים בדואים לבנות את בתיהם באזור ואף מספקת להם חומרים ותשתיות".

"ממשל ביידן משתלב בסנטימנט האנטי-ישראלי. כשאמריקה לא מצליחה לעמוד איתנה כבעלת ברית של ישראל, אויביה של ישראל שמים לב - ופועלים. הבנייה הבלתי חוקית הזו היא דוגמה ממשית לכך. קשה לראות כיצד ישראל עשויה להחזיר את המצב לאחור ומצליחה להחיל ריבונות במצב כזה - וזה בדיוק מה שאויבי ישראל רוצים", סיכמה.