טרור ערבי, אילוסטרציה
טרור ערבי, אילוסטרציהצילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

עשרות מתושבי יישובי קו התפר שלחו מכתב לראש הממשלה, לשר הביטחון ולרמטכ"ל בו הם דורשים לפעול באופן מיידי מול תופעה של אימונים והתחמשות בקרב פלסטינים מיהודה ושומרון.

על המכתב חתמו תושבים מכפר יונה, כפר סבא, גבעת זאב, גני תקווה, מודיעין ועפולה.

בפתח המכתב כותבים התושבים, "ביום שמחת תורה פשטו אלפי מחבלים מעזה על ערי ויישובי עוטף עזה, רצחו, ערפו, עינו, אנסו וחטפו אנשים, נשים, קשישים וטף - ילדים ותינוקות. צה"ל ומדינת ישראל נתפסו לא מוכנים, חרף כל ההתראות והאזהרות אל מול אויב רצחני שבנה את כוחו והתאמן ללא הפרעה במשך שנים רבות. בשעה זו צה"ל נלחם ברצועת עזה כולה כדי לחסל את קיני הטרור, שהיו אמורים להיות מחוסלים הרבה קודם".

לדבריהם "מצב זה של ערב הטבח, קיים עדיין במרכז הארץ, בתנאים שחלקם חמורים יותר, עם גדר ומערכות התראה ברמה נמוכה פי כמה מגזרת עזה, ובגזרה גדולה פי עשר: ערים וישובים כמו עפולה, בית שאן, חריש, יישובי הגלבוע, יישובי עמק חפר, כפר יונה, כפר סבא, רעננה, יישובי השרון, ראש העין, אלעד, עוטף ירושלים, יישובי לכיש, קרית גת - נמצאים בסכנה מיידית אל מול עשרות אלפי מחבלים חמושים בנשק כולל צה"לי ביהודה ושומרון. מחבלים אלו מכריזים לאור יום כי יבצעו פשיטות מחבלים המוניות בדיוק כפי שעשו המחבלים מעזה. מחבלים מאומנים של הרש"פ כבר מבצעים פיגועים והמערכת נתפסת שוב ושוב לא מוכנה".

"מה יקרה כאשר מאות או אלפי מחבלים כאלה, שנמצאים במרחק של דקות נסיעה בודדות בטנדרים, יצאו לפעולה בו זמנית? למה אנחנו מחכים?! שידפקו לנו בממ"ד? שיטבחו בנו?", תוהים הכותבים. "אנו לא מוכנים להיות הקורבנות הבאים של הקונספציה. אנו דורשים מכם לטפל באויב הערבי ביהודה ושומרון עכשיו, בדיוק כמו בעזה, לחסל את קיני הטרור ולאסוף את הנשק. זו חובתכם המוסרית והלאומית. עליכם לפעול מיד, לפני שיהיה מאוחר", כותבים תושבי יישובי קו התפר במכתב.

מכתב התושבים
מכתב התושביםצילום: ללא