אושיית ההסברה הישראלית יוסף חדאד אירח את מעיין בשן, מומחית לשפת גוף, ויחד הם ניתחו את תנועות הגוף של ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה כשבישרו לו על חיסול שלושה מבניו.

ראשית אמרו השניים כי לפי הסרטון, הנייה ידע עוד קודם צילום הסרטון על מות הילדים. "הוא ממש לא פסיכופט והוא גם ידע ועוד איך ידע על המוות של הבנים שלו", אמרה בשן.

בסרטון נראה הנייה משלב ידיים אחת בשנייה, מה שלפי בשן אומר "עצירה של רגש שלילי. בן אדם שלא רוצה להראות שהוא כועס, שהוא עצוב, שכל רגש שהוא שלילי, בלי לשים לב הוא ישלב ידיים אחת בשנייה".

בשן ביקשה לשים לב לאגודלים של הנייה. "שימו לב לקפיצה של האגודלים. אגודלים זה אגו בשפת גוף ופה יש לנו אגו של הצד האלים של האישיות לצד הרגשתי של הגוף שלנו. לכן ברור לי שהמשחק הוא יופי של משחק אבל האמת יוצאת לאור בשפת הגוף".

הנייה הגיב להודעה על מות ילדיו ואמר: "נמשיך קדימה". חדאד תהה האם הוא באמת ממשיך קדימה, "כי אני יכול להגיד שהוא מפורק".

בשן חיזקה את דבריו ואמרה לשים לב לעיניים של הנייה כשהוא אמר "נמשיך קדימה": "הוא עוצם את העיניים ומרים את הגבות. הרמת הגבות זה מיקרו הבעה של הפתעה, זה אומר שהוא מופתע ממה שיוצא לו מהפה".

"בנוסף לזה הוא עוצם עיניים, זה אומר שהוא לא מסכים להמשיך קדימה", הסבירה בשן והוסיפה כי "בהמשך הוא שוב ישלב ידיים, איזה לחץ, כמה סטרס, אנחנו ממש רואים את זה בקצוות האצבעות. תבינו עד כמה הוא כועס וכמה קשה לו".

חדאד סיכם ואמר: "המסקנה היא ברורה, מנהיג חמאס מורתע, מנהיג חמאס מפורק וזה בדיוק המסר שלי לכולם, אנחנו חייבים להמשיך עם העוצמות האלו".