חתימת ההסכם עם המפד"ל-הציונות הדתית
חתימת ההסכם עם המפד"ל-הציונות הדתיתצילום: אריה לייב אברהמס

סיעת המפד"ל-הציונות הדתית חתמה היום (שלישי) על הסכם קואליציוני עם ראש העיר משה ליאון, לאחר משא ומתן אינטנסיבי שהובילה יו"ר הסיעה, חגית משה, שתכהן פעם נוספת בתפקיד סגנית ראש העיר.

משה תחזיק בתיק החינוך ובתיק הקהילות ויהודה פרוידיגר, מספר 2 ברשימה, יקבל אחריות על התיקים החברתיים, לרבות תיק צמי"ד מורחב (טיפול אנשים עם מוגבלויות) ותיק האזרחים הוותיקים.

עוד סוכם כי חברי הסיעה יקבלו "חברות בועדות שונות ומשמעותיות בעירייה".

"ההסכם מבטיח השקעה משמעותית בציבור הדתי לאומי בכל רחבי העיר, תוך קידום ערכים חשובים כמו חינוך איכותי, רווחה, חברה וקהילה, אמרה משה והוסיפה "ההסכם המצוין שהבאנו יתן לנו את היכולת להשקיע בציבור הציוני דתי בירושלים ובגדול. שמנו לעצמנו כיעד את הערכים עליהם נבחרנו וקיבלנו את תיק החינוך ועוד מספר תיקים חברתיים וקהילתיים למען תושבי ירושלים. יש כאן בשורה גדולה לציבור שלנו ואני מודה לראש העיר משה ליאון על שיתוף הפעולה".

יהודה ולד, מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית, אמר כי "ההצלחה הגדולה של הציונות הדתית בבחירות המקומיות בכל רחבי הארץ נושאת פירות. אנו שמחים שירושלים עומדת בראש שמחתינו כשנציגינו היקרים שותפים משפיעים עם תיקים חשובים ביותר עבור תושבי ירושלים. כמו בכל הארץ גם כאן בהובלת חגית וגורי נשקיע בגדול בציבור הציוני דתי ולמען כלל תושבי העיר גם בחינוך טוב ואיכותי וגם בתחומי הרווחה, החברה והקהילה בעיר. אני מאחל להם בהצלחה".

ליאון ואלדד רבינוביץ'
ליאון ואלדד רבינוביץ'צילום: דוברות

גם סיעת 'נעם ירושלים' בראשות עו''ד אלדד רבינוביץ, הצטרפה לקואליציה.

בהסכם עימה נכתב בין היתר כי "הסיעות מציבות בראש מעייניהם את החשיבות אשר בחיזוקה, בנייתה ושמירת אופיה של ירושלים כעיר הקודש והמקדש". עוד נכתב כי "הצדדים מצהירים כי הם מכירים בחשיבותה ההיסטורית והדתית של ירושלים כעיר הבירה של העם היהודי ויפעלו בכל דרך לשמור על ירושלים יהודית כבירתה המאוחדת של ישראל תוך שמירה רשמית ומעשית על הריבונות של מדינת ישראל והעם היהודי בכלל חלקי העיר ועל הזהות היהודית שלה".

יו"ר מפלגת נעם סגן השר ח"כ אבי מעוז: "מברך את ראש העיר ידידי משה ליאון על הקמת הקואליציה העירונית. מברך את נציגנו עו"ד אלדד רבינוביץ' בברכת הצלחה ועשייה מרובה לכבודה של ירושלים ובניינה ושגשוגה הן מבחינה גשמית והן מבחינה רוחנית".

יו’’ר סיעת 'נעם ירושלים' עו''ד אלדד רבינוביץ' הוסיף: "שמח ומברך את ירושלים ואת ראש העיר מר משה לאון לרגל הקמת הקואליציה הרחבה. אני מאמין שנעבוד היטב יחד למען ירושלים יהודית וציונית, ומתפלל שנזכה לעשות יחד טוב לירושלים, לשמור עליה ולחזק אותה כעיר הבירה של העם היהודי לדורותיו".

חתמו עם ההסכם
חתמו עם ההסכםצילום: ארנון בוסאני

לפני כן חתם ליאון על הסכם עם חברי סיעת אגודת ישראל - יצחק מאיר ברים, יוחנן ויצמן ומיכל הלברשטאם.

הסיעה החסידית תקבל את תפקיד סגן ראש העיר ומשנה לראש העיר, תיק מע"ר חרדי מורחב, רוטציה על תיק שפ"ע מורחב למחצית הראשונה של הקדנציה, תיק תעסוקה חרדית, תיק שימור, תיק חניה, יו"ר ועדת תמיכות ברוטציה, חבר ועדת משנה לתכנון ובניה, מ"מ יושב ראש חברת מוריה ועוד שלל מינוי דירקטריונים בחברות העירוניות.

שלושה חברי אגודת ישראל יהיו חברים בועדת משנה לתכנון ובניה והמלצת העיריה לחבר הועדה הנקודתית שחבר בה אחד מחברי המועצה.

בנוסף, סוכם על פתרונות דיור לציבור החרדי בירושלים, על פתרונות לצפיפות ולחוסרים בכיתות לימוד, על פעילות תרבות לציבור החסידי, ועוד שלל הישגים עבור מצביעי אגודת ישראל.