ח"כ אביגדור ליברמן
ח"כ אביגדור ליברמןצילום: לירון מולדובן, ישראל היום

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קורא ליו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ לפרוש מהממשלה ובכך לאפשר את החלפתה.

לדבריו, בממשלה הבאה צריך לשאוף לאחד את כל הכוחות הציוניים, במערכת הפוליטית. "אין שום חרם על אף אחד, צריכים לבנות קואליציה ציונית עם כל מפלגה - הליכוד, העבודה. העצה שלי לבני גנץ - תפרוש מהממשלה, אין לך מה לעשות שם''.

ב"ועידת המחר" של "ישראל היום" התייחס ליברמן לשיח סביב התגובה הישראלית למתקפה האיראנית. "לפני שתוקפים מפעילים את המוח, וצריך להבין שתהיה תגובה איראנית על התגובה שלנו. האיראנים שיכורי כוח, מאוד בטוחים בעצמם וזה לא משנה איך נגיב - הם יגיבו ואז נצטרך להגיב שוב".

הוא הזכיר כי ראש הממשלה הוא זה שמנע את חיסולו של איסמעיל הנייה לאורך השנים. "היה מי שמנע את חיסול הנייה בתקופתי כשר הביטחון, כולם יודעים את זה היום. גם כשאנחנו שומעים את ראש השב"כ לשעבר נדב ארגמן, וגם את יהורם כהן, מבינים שהיה מישהו אחד שכל הזמן מנע את זה, והוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. כרגע אני לא מסתכל אחורה, צריך להסתכל קדימה ולראות איך אנחנו יוצאים מהמצב של כל כך הרבה חזיתות פתוחות מול לבנון, סוריה עירק, החות'ים, חמאס, ועכשיו גם מול איראן".

"האופטימיות היחידה שלי כרגע היא עם ישראל. ראינו אחרי השבעה באקטובר, כשהכל קרס, גם הממשלה וגם הפיקוד הצבאי שהדבר היחיד שתפקד היה עם ישראל. בערבות הדדית, התגייסות יוצאת דופן, מוטיבציה ונכונות לעזור", סיכם.