מנסור עבאס
מנסור עבאסצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת, מנסור עבאס, יו"ר מפלגת הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ), המייצגת בכנסת את התנועה האיסלאמית – הפלג הדרומי, מאשים את שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ ואת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בניסיון לפגוע ברע"מ כדי למנוע ממנה לחבור לקואליציה עתידית, וזאת באמצעות הניסיון להוציא מחוץ לחוק את אגודת הסיוע של התנועה האיסלאמית.

בשיחה עם אתר החדשות "בוכרא" אמר עבאס, כי "סמוטריץ’ ובן גביר מבינים היטב, כי רע"מ מהווה איום על המשך ממשלתם, ולכן הם מפנים אליה האשמות כדי למנוע ממנה למלא תפקיד פוליטי אמיתי ומשפיע לטובת החברה הערבית".

"כאשר היינו בקואליציה ישבנו במושבי האופוזיציה עם נתניהו והליכוד, ולמרבה הצער שיתפו איתם פעולה המפלגות הערבית כדי להביא לפיזור הכנסת ולהפיל את ממשלת השינוי הקודמת", אמר עבאס.

לדברי עבאס, "אנו בטוחים, כי אגודת הסיוע (48) פועלת בהתאם לחוק במשך שלושה עשורים של פעילות. פרוק האגודה מהווה הפרה של הזכויות הבסיסיות של החברה הערבית לתמוך הומניטרית בעמנו הפלסטיני".

עבאס טען, כי "הגורמים הקיצוניים מנצלים את המצב הפוליטי וההסלמה הנוכחית כדי לקדם אג’נדות נגד החברה הערבית ונגד הארגונים האזרחיים, ההומניטריים והפוליטיים שלה".

קודם לכן טענה אגודת הסיוע 48, כי הדיווחים בתקשורת על ההחלטה לפרק את העמותה אינן נכונות, והן ומקורן בגורמים בימין שלהם מניעים פוליטיים והמנהלים קמפיין של הסתה נגד העמותה והגישו תלונות נגדה לרשם העמותות.

בהודעה שפרסמה, והמדווחת באתר "אל-ג’רמק", צוין, כי העמותה קיבלה מרשם העמותות בקשה לשלוח תוך 21 ימים הבהרות ומסמכים בנוגע למספר עניינים הקשורים לפעילות העמותה, ורק אם העמותה תימנע מתגובה יחל רשם העמותות בהליך של פרוקה.

העמותה הוסיפה, כי בימים הקרובים היא תשלח את התגובה המלאה והכוללת תשובות לכל השאלות והיא תגבה אותה במסמכים שיוכיחו ללא ספק כלשהו שכל פעילותה הייתה בהתאם לחוק. לטענתה, המכתב של רשם העמותות כלל מספר מונחים בערבית שתורגמו בצורה שגויה.