אריה דרעי ובני גנץ
אריה דרעי ובני גנץצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש ש"ס אריה דרעי מאשים את יושב ראש 'המחנה הממלכתי' השר בני גנץ בחסימת כל אפשרות להגיעה להסכמות בנושא חוק הגיוס.

"אנחנו עובדים גם בימים אלו כדי לנסות למצוא איזשהו מוצא מהסבך, לפתור איכשהו את הפלונטר, והדברים הללו צריכים להתנהל לא בפומבי אלא באופן שקט, וכך הייתה ההוראה של מרנן ורבנן חכמי וגדולי ישראל לאורך כל השנים", אמר דרעי בראיון לשמעון ליברטי בביטאון המפלגה 'הדרך'.

הוא שיתף כי "מה שאותי מטריד ואף מפחיד, הוא חלילה הקטרוג שיכול להיות על מדינת ישראל, שזקוקה לכל כך הרבה סייעתא דשמיא וזכויות כדי לשרוד, ובפרט בימים אלו, וזו הייתה הזכות של המדינה שהייתה לה שותפות מסוימת בהחזקת לומדי התורה, וכעת רוצים לפגוע בזה".

בהמשך השיחה התייחס דרעי לחוק הגיוס עצמו. "הגענו עכשיו לצומת, שכביכול נראה שאי אפשר לעבור, אבל כמו שהייתה עד כה סייעתא דשמיא לשמור על עולם התורה ולחזק אותו, כך תהיה בעזרת השם גם הלאה".

הוא ביקש להדגיש כי כלל המפלגות החרדיות משתפות פעולה בנושא חוק הגיוס. "אני חייב להדגיש שאנחנו פועלים בנושא הזה בשיתוף פעולה של כל הנציגות החרדית, כולם ביחד. כולם מאוחדים ופועלים יחד בצורה הכי מיטבית שיכולה להיות כדי לגבש פתרונות".

דרעי האשים: "לצערי, גנץ והמחנה הממלכתי חוסמים כל אפשרות להסכמות. אני בידידות איתם, אך אלו הם פני הדברים. הוא מגיש חוק שהמשמעות שלו זה חיסול עולם התורה, והוא יודע שאין שום סיכוי בעולם שהחוק הזה יעבור, כי המטרה שלו היא שלא יגיעו לפתרון ולהסכמות".

הוא מתח גם ביקורת על גלנט. "צר לי מאוד גם ששר הביטחון גלנט קשר את עצמו לגנץ והציב כתנאי לכל הסכמה שגנץ יסכים, וגנץ כאמור לא רוצה להגיע להסכמות ולא ניתן בשום דרך להגיע איתו להסכמות. חבל שכך הם הדברים בזמן הזה, בעיצומה של מלחמה".

"נכון לעכשיו אין לנו פתרון, מכל הסיבות שהוזכרו, אבל התפקיד שלנו הוא לעשות את מרב המאמצים, כפי ועל פי הנחיית מרנן ורבנן חכמי וגדולי הדור", סיכם דרעי.