ליאון וקינג
ליאון וקינגצילום: ללא

הסיעה הסרוגה הגדולה בעיר ירושלים, סיעת 'מאוחדים' חתמה על הסכם קואליציוני ותהיה שותפה בכירה בקואליציה של ראש העירייה משה ליאון.

יו"ר הסיעה, סגן ראש העיר אריה קינג ימשיך לכהן כסגן ראש העיר בשכר בחצי הקדנציה הראשון. באחריותו יהיו תיק מורשת ישראל ותיק התברואה והוא ישמש כיו"ר הועדה לבטיחות בדרכים ומ"מ מחזיק תיק חניה.

מספר 2 ברשימה, חבר המועצה הנכנס דור לוי יחזיק בתיק הנוער הכולל בתוכו אחריות על תנועות הנוער, קידום נוער ורכזי הנוער בשכונות. בנוסף לוי יהיה יו"ר הועדה לקידום מעמד הילד בעיר.

עוד סוכם כי סיעת מאוחדים תקבל נציג בוועדה לתכנון ובנייה ובוועדת כספים, וחברות בדירקטוריון בחברות העירוניות השונות.

אריה קינג אמר כי "לאחר משא ומתן ממושך הגענו ב"ה להישגים תקדימיים בשורה של נושאים החשובים מאד לירושלים ולציבור הדתי לאומי. לראשונה בהיסטוריה של העיר יהיה תיק חינוך דתי לאומי, עובדה זו מהווה את תחילתו של תיקון היסטורי. איחוד תיקי הנוער שהיו מפוזרים עד כה, יאפשר בעז"ה השקעה עירונית מיטבית בנוער היקר שלנו".

"נמשיך לעמוד בחזית העצמת הריבונות במזרח העיר ובמאבק בעבריינות המשתוללת. בוועדה לבטיחות בדרכים נוביל את המאבק למען בטיחות הולכי הרגל ובעלי המוגבלויות. נוביל מאבק כנגד שינוי הצביון של השכונות בבניה שאינה תואמת את התשתיות הקיימות, נמשיך לקדם בניה חדשה בעתודות הקרקע במזרח העיר, נדאג שהפרויקטים שהתחלנו בתחום הקיימות ואיכות הסביבה ימשיכו ועירית ירושלים תמשיך להוות מודל לחיקוי בינלאומי בתחום איכות הסביבה", הוסיף קינג.

"הגדלנו משמעותית את תקציב 'מורשת ישראל' לטובת מינוף אירועי התרבות לציבור הדתי לאומי".

חבר המועצה דור לוי מוסיף: "את כל חיי הקדשתי למען החינוך והנוער. הגעתי מעולם החינוך והנוער, גדלתי ועבדתי בתנועות הנוער. המטרה שלי הייתה לקבל את התיק היקר הזה, הנוער של העיר ירושלים הוא ההנהגה של המחר וצריך להחזיר אותו לראש סדר העדיפויות בעיר. אין לי ספק שנצעיד את התחום לגבהים חדשים בע"ה".