מהמרכז הרפואי לגליל בנהריה נמסר כי התקבלו 18 בני אדם שנפצעו בפגיעות הישירות במתנ"ס וברכב בערב אל-עראמשה. אחד מהם נפצע באורח אנוש, שניים באורח קשה, ארבעה באורח בינוני ו-11 באורח קל.

על פי ההערכות הכטב"מ שהתפוצץ בגליל הוא ככל הנראה מסוג אַבַּאבִּיל מתוצרת איראנית.

לאחר הירי דובר צה"ל עדכן "מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מבנה צבאי בו שהו מחבלים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון. במהלך השעה האחרונה זוהו מספר שיגורים שחצו משטח לבנון לעבר מרחב ערב אל-עראמשה, צה"ל תקף את מקורות הירי".

יצויין כי לא הופעלה אזעקה לפני השיגורים. צה"ל הגיב בירי ארטילרי לכיוון ממנו בוצעו השיגורים. בנוסף, תוך כדי טיפול בפצועים הופעלו פעמיים אזעקות במקום.

ארגון הטרור חיזבאללה לקח אחריות על השיגורים ועדכן כי מדובר בשילוב של טילי נ"ט וכטב"מ נפץ. בחיזבאללה טענו כי השיגורים בוצעו לעבר מתקן צבאי.

אמש הותר לפרסום כי צה"ל חיסל באמצעות כלי טיס שני מחבלים בכירים בחיזבאללה. במרחב כפר דונין חוסל המחבל מחמד חסין מצטפא שחורי, מפקד יחידת הרקטות והטילים של הגזרה המערבית ביחידת רדואן של חיזבאללה.

חסין שימש כאחראי על תכנון והוצאה לפועל של מתווי ירי רקטות רבים לעבר העורף הישראלי. במסגרת תפקידו עסק בקידום ותכנון שיגורי רקטות וטילים לעבר מדינת ישראל ממרחב הגזרה המרכזית והמערבית בלבנון.

במרחב עין בעאל שבלבנון חוסל המחבל איסמאעיל יוסף באז, מפקד גזרת החוף בארגון הטרור. איסמאעיל שימש כגורם בכיר וותיק בזרוע הצבאית של חיזבאללה במספר תפקידים. דרגתו הנוכחית מקבילה לדרגת מח"ט. במסגרת תפקידו עסק בקידום ותכנון שיגורי רקטות וטילי נ"ט לעבר מדינת ישראל ממרחב החוף בלבנון. כמו כן, בזמן המלחמה ארגן ותכנן מתווי טרור שונים לעבר ישראל.