מפקדי ישיבת שדרות
מפקדי ישיבת שדרותצילום: באדיבות המצלם

השבוע יצאו 15 מפקדים חדשים מקורס מ"כים של גיוס מרץ 2023, 13 מהם מהגדודים של גבעתי (שקד וצבר) ושניים נוספים מגולני.

במהלך שבת שמחת תורה רבים מקרב תלמידי ישיבת שדרות התגייסו, חתרו למגע וחיסלו מחבלים רבים. לפני כחודש החל גיוס שיעור ב' שהוקדם לבקשת הצבא מחודש אוגוסט. בין המתגייסים 70 הצטרפו להנדסה קרבית, 10 לשריון, 20 לשירות עורפי וכמה תלמידים לחטיבות הצנחנים וגבעתי.

מתן, תלמיד הישיבה שהתגייס כבר בשמחה תורה, מספר: "עבדנו קשה מאוד באימונים וביקשו מאתנו לזרז תהליכים בכדי שנוכל להיכנס לעזה יחד עם החיילים הוותיקים. התרומה של מחלקה שחוותה על בשרה את משמעות החיבור העמוק בין תורה לעם ישראל, יצרה במלחמה הנוכחית את הלוחמים הטובים ביותר שחתרו למגע, תקפו והגנו בצורה הטובה ביותר".

מבין מחלקות רבות שהיו מועמדות לכניסה בפיקוד הדרום נבחרו שתיים ולאור המוטיבציה שהובאה לידי ביטוי באימונים מפרכים אכן נבחרה מחלקת ה'בייניש' של תלמידי שדרות כשלאור הישגי הפלוגה והשפעתם החיובית של לוחמי המחלקה מהישיבה היא הפכה בהמשך לפלוגת החוד של הגדוד ולבסוף לרובאית.

"ערך הרעות שבלט מאוד אצל כל עם ישראל במהלך הלחימה בכלל בא לידי ביטוי משמעותי במיוחד בשדה הקרב", מוסיף מתן. "ראש הישיבה הרב דוד פנדל מחנך אותנו להכיר ולהתחבר אל כלל הפלוגה וליצור אהבה אחווה ורעות בין כולם לא משנה מהיכן באו ובמלחמה הזו ערך זה בא לידי ביטוי באופן משמעותי ביותר".