גבול לבנון
גבול לבנוןצילום: David Cohen/Flash90

אדם אחד נפצע אנושות וארבעה נוספים באורח קשה בפיצוץ הכטב"ם במתנ"ס בערב אל-עראמשה. בין 18 הנפגעים, גם לוחמי צה"ל במילואים. כך התיר אחר הצהריים (יום רביעי) דובר צה"ל לפרסום.

יתר הנפגעים, בהם גם חברי כיתת הכוננות של היישוב, במצב בינוני וקל.

במתנ"ס שנפגע שהו חיילים של חטיבה 6 במילואים, לצד חברי כיתת כוננות. תחילה פגע בו טיל נ"ט אחד, ואחר פגע ברכב; בזמן הזה רצו השוהים במתנ"ס אל המרחב מוגן, ואז התפוצץ הכטב"ם.

עוד נמסר כי הפצוע באורח אנוש הוא אב לשלושה בשנות ה-40 לחייו, תושב ערב אל-עראמשה וחבר כיתת הכוננות.

כל הנפגעים פונו למרכז הרפואי לגליל בנהריה, ממנו נמסר כי "אחד הפצועים מוגדר במצב אנוש והועבר לאישפוז במחלקה לטיפול נמרץ כללי. ארבעה פצועים נוספים מוגדרים במצב קשה, שלושה מתוכם הוכנסו לחדר ניתוח והפצוע הנוסף מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ כללי. שאר הפצועים מוגדרים במצב בינוני וקל ועוברים בדיקות בחדר המיון".

סגן מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר צבי שלג, אמר כי "עם קבלת ההודעה על הגעתם הצפויה של הפצועים, נערך המרכז הרפואי בהתאם במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה) ובחדר ההלם, עם צוותים רפואיים וסיעודיים רבים. עם קליטת הפצועים הרבים, הוכרז נוהל אר"ן (אירוע רב נפגעים) שלב א'. כמה מהפצועים יזדקקו ככל הנראה לכמה ניתוחים ואנו נערכים להמשך טיפול ואשפוז".

על פי ההערכות הכטב"מ שהתפוצץ בגליל הוא ככל הנראה מסוג אַבַּאבִּיל מתוצרת איראנית. לא הופעלה אזעקה לפני השיגורים. תוך כדי טיפול בפצועים הופעלו פעמיים אזעקות במקום. ארגון הטרור חיזבאללה לקח אחריות על השיגורים ועדכן כי מדובר בשילוב של טילי נ"ט וכטב"מ נפץ. בחיזבאללה טענו כי השיגורים בוצעו לעבר מתקן צבאי.