ארבל ובן גביר
ארבל ובן גבירצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עימות בין השרים איתמר בן גביר ויצחק וסרלאוף נגד השר משה ארבל הודלף מקבוצת הווטסאפ של שרי הממשלה.

בהתכתבות בקבוצה נראית הודעה ששלח השר בן גביר מכתבה על מכתב ששלחה היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בו קראה לאפשר אוכל בריא יותר למחבלים.

לאחר ששלח צילום של הכתבה כתב בן גביר: "ולעניין אחר, בדרך כלל לא מעלה כאן דברים, בטח לא כתבות, אבל נראה לי שיש חשיבות שכולכם תהיו מודעים. בוקר טוב".

בתגובה כתב השר ארבל: "כדאי להביא יותר מכותרת ואת תגובת משרד המשפטים שניתנת לקריאה - האמת היא גם אופציה בעולם פופוליסטי המעדיף כותרות".

השר בן גביר השיב לארבל: "מבין שאתה עסוק בחנופה ליועמ"שית - אולי יום אחד ימנו אותך לשופט - אבל את האמת לא ניתן להסתיר. שאלות הזויות, אג׳נדה הזויה ויועמשית שמרשה לעצמה להתערב במדיניות המשרד שלי".

ארבל ענה: "בוקר טוב גם לכבודו", השר וסרלאוף הוסיף: "בחנפנות לא מגיעים לבית המשפט העליון צריך טיפה יותר להתאמץ".

בדיון שהתקיים במשרד המשפטים לאחרונה, ביוזמת משרד היועצת המשפטית לממשלה ובהשתתפות נציגי שב"ס, ביקשה היועמ"שית גלי בהרב מיארה משב"ס הבהרות על החמרת תנאי המחבלים.

בין המחבלים עליהם ביקשה היועמ"שית הבהרות - מחבלי הנוחבה שביצעו את טבח ה-7 באוקטובר אשר מוחזקים בכלא והתפריט התזונתי שלהם שונה, כך דווח ב׳ישראל היום׳.

על פי הדיווח, המשנה ליועמ"שית וראש מחלקת הבג"צים במשרד המשפטים תהו מדוע הוסרו הפירות אשר חולקו בעבר למחבלים בבתי הכלא וביקשו על כך הבהרות מהשר בן גביר ומשירות בתי הסוהר והעומד בראשו, גונדר קובי יעקובי.

כמו כן, נשאלו נציגי שב"ס ובן גביר מדוע האסירים הביטחוניים מקבלים פעמיים בשבוע נקניקיות ולא רק פעם אחת, שכן מדובר בבשר מעובד, שאינו טרי ובריא - כל זאת ברקע ההמלצה המקצועית להפחית בכך בשל "שמירה על בריאותם".

בנוסף, נציגי היועמ"שית קבעו כי מנתוני הדיון עלה כי "אסירים ביטחוניים רבים מאוד מקבלים אספקת מזון נמוכה מהמינימום הנדרש עבורם".