מסתערבי מג"ב ירושלים
מסתערבי מג"ב ירושליםצילום: דוברות המשטרה

מסתערבי מג"ב ירושלים יחד עם לוחמי צה"ל, כלבני מג"ב ירושלים והמערך האווירי של המשטרה פעלו הלילה בביתוניא בהכוונה מודיעינית מדויקת של שירות הביטחון הכללי.

הכוחות עצרו מחבל המזוהה עם דאע"ש שתכנן להוציא פיגוע בטווח הזמן המיידי. הכוחות פעלו בצורה סמויה וגלויה וסגרו על המבנה בו נמצא המבוקש.

המבוקש ניסה להימלט מהמקום ונעצר על ידי מסתערב מג"ב לאחר שניסה למשוך את נשקו.

המבוקש, כאמור מחבל דאע"ש שהייתה בכוונתו להוציא אל הפועל פיגוע בטווח הזמן המיידי, הועבר להמשך חקירה בשירות הביטחון הכללי.

מוקדם יותר השבוע כוח המסתערבים עצר מבוקש בגזרת שכם שבחטיבה המרחבית 'שומרון' יחד עם כוחות צה"ל בהכוונה מודיעינית מדויקת של שירות הבטחון הכללי.

בעת הגעת כוח המסתערבים לביתו של המבוקש, אישתו החלה בניסיון להטעות את הכוח בטענה כי הוא אינו בבית. בפעילותם הנחושה של המסתערבים הופעל כלב טקטי שאיתר את המבוקש והכוחות עצרו אותו.

במהלך הפעילות, החלו במקום הפרות סדר אלימות נגד הכוחות במהלכן מחבל אשר השליך מטען נפץ לעברם חוסל בירי על ידי כוח המסתערבים, בנוסף לכך מפר סדר נוסף נורה ברגלו לאחר שסיכן את בטחון הכוחות.

במהלך הפעילות פתחו הלוחמים בירי לעברו של רכב חשוד אשר סיכן את הכוחות ונסע לכיוונם במהירות ולא נענה לקריאות הלוחמים וכתוצאה מכך נפצע נהג הרכב. אין נפגעים לכוחותינו.