ד"ר צבי סדן
ד"ר צבי סדןצילום: עצמי

היועמ"שית של ממשלת ישראל מוטרדת מאוד מתנאי הכליאה של רוצחי הנוחבה. עושה רושם שרק תנאי הכליאה של הנוחבות מוציאים אותה משלוותה, כי פשוט לא שמענו אותה אומרת משהו על תנאי כליאתם של מתנחלים, שפשעם הנורא מכל הוא התנחלותם.

נראה למישהו שגלי מוטרדת מזה שאלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס הוציא צו מעצר מנהלי לילד בכיתה ו' שגר ביצהר? נראה למישהו שגלי מוטרדת מתנאי המעצר של עמירם בן אוליאל?

נראה למישהו שהיא מוטרדת מהדיווח של איילת לאש על "שני יהודים קטינים כלואים במרתפי השב"כ לאחר שְמַחוּ על רצח חברם בנימין הי"ד, כאשר לדברי עורך דינם הם נאזקו במהלך החקירה מאחורי גבם, כשידיהם קשורות לרגליים והם יושבים על כיסא מבלי יכולת לזוז! אפילו את הנוחבות לא חקרו ככה!!! העצורים טוענים שהחוקרים הטרידו אותם מינית". יכול להיות שהיא לא מוטרדת מתנאי הכליאה של מתנחלים כי היא מאלה שחושבים שהם גרועים יותר מחמאס?

נניח שאלה הזאת, ונשאל למה במקום להגיד תודה לבן גביר שמאפשר לרוצחי חמאס יותר מאשר רק לחם צר ומים לחץ על חשבוננו, היא באה אליו בטענות שהאוכל שלהם לא בריא מספיק? "למה אתם לא נותנים פירות לאסירים הביטחוניים ... מדוע מגישים להם נקניקיות פעמיים בשבוע? זה לא בריא" הטיחו שרון אפק וענר הלמן בפניהם של נציגי שב"ס והמשרד לביטחון לאומי (אמיר אטינגר, 'ישראל היום' 18.4.24). מתי בדיוק הפך מחסור בויטמין C לפגיעה בזכויות של רוצחי יהודים מתועבים שזכו לשם הנחמד "אסירים ביטחוניים"?

לא חשוב מתי בדיוק הבריאות החליפה את "מוסר הנביאים" שמופיע במגילת העצמאות, אבל כבר ב- 1999 כתב דיויד ברוּקס, שבין היתר כותב טורים לניו יורק טיימס, ש"במקום קודים מוסריים אנחנו מנרמלים התנהגות ושולטים על תשוקות הבשר באמצעות קודים בריאותיים". בסוף המאה העשרים ברוקס כבר מקבל כמובנת מאליה את תפיסת העולם המהפכנית, שבריאות שווה מוסר. היום, כותב רוג'ר קימבל מחבר 'המסע הארוך', "רק לעתים רחוקות אנשים יתנגדו לנשיאת שם השם לשווא – אבל רק תראו מה יעשו לאישה בהריון שמעשנת או שותה (אלכהול)".

מי שיטרח לעיין בנוסח החדש של אמנת 'ארגון הבריאות העולמי', יראה איך הארגון האנטישמי הזה הפך את הזכות לבריאות שמופיעה במגילת זכויות האדם של האו"ם לבסיס המוסר החדש והמשעבד, שהפוך במאה ושמונים מעלות ממוסר הנביאים על בשורת החירות שבו. כך לדוגמה, אם מוסר הנביאים אוסר על 'עריות' באופן מוחלט, המוסר החדש אומר שהאיסור על עריות פוגע בבריאות, ומזה צצה לא פחות מאשר תביעה ממדינות להכיר בזכותם של ילדים מגיל אפס לקיים יחסי מין עם מי שהם רוצים, ובלבד שאלה יהיו בהסכמה.

'הפדרציה הבינלאומית להורות מתוכננת' (IPPF), עוד ארגון שמסונף לאו"ם, פרסמה ב-2011 את האמנה לזכויות מיניות של אנשים צעירים (18-0), שבה המילה 'בריאות' מופיעה 87 פעמים. בסעיף 'הזכות לבריאות' נאמר גם ש"לכל אדם צעיר הזכות ליהנות מהסטנדרט הגבוה ביותר שניתן להשיג בבריאות הגוף, הנפש והרווחה, כולל בריאות מינית ורבייתית". יחסי מין תורמים לבריאות הגוף והנפש, ולכן מי שאוסר על יחסי מין בהסכמה מכל סיבה שהיא פוגע בבריאותם של הילדים שלנו, ואין צורך במחקרים רפואיים כדי להוכיח את הטענה שיחסי מין בין ילדים לילדים תורמים לבריאות הגופנית והנפשית שלהם. המסמך הזה, של האו"ם, גם מכשיר פדופיליה בהסכמה.

האמנה המתוקנת של 'ארגון הבריאות העולמי', שעדיין מחכה לאשרור של המדינות החברות בארגון הזה, כוללת בתוכה גם את תכנית האו"ם ל"בריאות אחת" (One Health), שמבוססת על הערך הפרוגרסיבי של שוויון מהותי, שכדי להגשימו נדרש מאמץ בינלאומי. מדינות שיחתמו על האמנה הזאת, כולל ישראל אם תהיה טיפשה מספיק כדי לאשרר אותה, תתחייבנה לדאוג לכך שכל אדם בעולם ייהנה מאותה רמה של שירותי בריאות גופנית ונפשית.

כל זה מחזיר אותי לדאגה לבריאותם של אותם "אסירים ביטחוניים", שיכולה להתעורר רק אצל אלה שמצייתים לכללי המוסר החדש, בעיניהם כבר מובן מאליו, שצריך לשמור על הזכות לבריאות גופנית ונפשית של רוצחי יהודים, שכאמור כוללת גם את הזכות ליחסי מין (יכול להיות שזה מה שמסביר סרסור בסוהרות).

והמוסר הזה של הפרקליטות.. זה אנטימוסר מתועב ומרושע שאחריתו רק הרס וחורבן.