משיכת מזומנים
משיכת מזומניםצילום: iStock

פעילי ימין מיהודה ושומרון עליהם הוטלו סנקציות מצד ארצות הברית ומדינות נוספות קובלים על כך שחשבונות הבנקים עדיין מעוקלים.

בעקבות הסנקציות מיהרו הבנקים בישראל לעקל את חשבונותיהם האישיים והעסקיים של מי שנכללו ברשימה, ובן לילה מצאו את עצמם משפחות שלמות ללא אפשרות אפילו לערוך קניות במכולת, לתדלק את הרכב או לשלם שכר לימוד לילדיהם במוסדות החינוך.

הפעילים סיפרו כי "חשבונות הבנק סגורים ומעוקלים כמעט לחלוטין ואפילו קניות לחג עם אשראי במכולת או תדלוק של הרכב אי אפשר לעשות. למרבית התושבים שעיקלו את החשבונות אין אפשרות בכלל להוציא או להכניס כסף, למעט בודדים שעם ערימת אישורים בכל פעם יכולים לעשות העברות בודדות החוצה מהחשבון דבר שלוקח יותר מחודש והופך את כל הנושא ללא רלוונטי".

לדבריהם, "שמחנו לשמוע לפני מספר שבועות כי השר סמוטריץ' החליט להיעמד על הרגליים האחוריות ולהביא לביטול הסנקציות, אך בינתיים הכל נשאר בגדר דיבורים והבטחות. בזמן שהם מיהרו לגרוף את הקרדיט הציבורי, אנחנו עדיין בלי יכולת להוציא שקל מהבנק".

לפעילים יש מסר לממשל ביידן: "אם ביידן וארגוני השמאל הקיצוני שרודפים אותנו כבר שנים מתוך הבנה שהפעילות בגבעות ובחוות מונעת את הקמת המדינה הפלסטינית, חושבים שיצליחו לשבור אותנו עם סנקציות כאלה ואחרות הם ימהרו לגלות שטעו. אנחנו חזקים ב"ה, עברנו דברים קשים מאלו ונעמוד גם בזה, אך משרי הימין להם הצבענו מצופה להוכיח את עצמם ברגע האמת ולא להסתפק בהצהרות ריקות מתוכן".